Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Republikanie chcą łatwiejszego dostępu do broni

Partia Republikańska przygotowała projekt ustawy ułatwiającej dostęp do broni palnej. Prace nad nim rozpoczęły się w sejmie. Republikanie będą przekonywać mieszkańców o potrzebie liberalizacji przepisów, podczas pikników proobronnych na terenie całego okręgu piotrkowskiego. O nadchodzących planach partii poinformowała poseł Małgorzata Janowska, podczas regionalnego spotkania działaczy ruchu republikańskiego, które odbyło się na piotrkowskiej Starówce.


Małgorzata Janowska podkreśla, że konflikt zbrojny za naszą wschodnią granicą pokazał potrzebę promocji postaw proobronnych. – Coraz więcej ludzi jest zainteresowanych nauką posługiwania się bronią palną. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, przygotowujemy piknik, na który już dziś zapraszam. Jesteśmy przekonani o korzyściach z szerokiego przeszkolenia społeczeństwa w zakresie strzelectwa i podczas wydarzenia chcemy o tym rozmawiać, a nawet pewnych podstaw nauczyć. Więcej informacji już wkrótce w naszych mediach społecznościowych – zapowiada lider Republikanów w okręgu nr 10.

Projekt Partii Republikańskiej zakłada m.in. uproszczenia procedury uzyskiwania pozwolenia na broń, usprawnienia procesu zakładania strzelnic, a także rozszerzenia podstawy prawnej obrony koniecznej.

Posłanka podczas spotkania dziękowała bełchatowskim działaczom za wsparcie przy już zrealizowanym projekcie, czyli przesunięciu granic administracyjnych pomiędzy gminami Kleszczów oraz Bełchatów. Dzięki nim, ta druga zwiększyła znacząco wpływy budżetowe, których częścią dzieli się z ościennymi samorządami.

– Zmiana granic, o którą wspólnie zabiegaliśmy, pozwoli całemu powiatowi rozwijać się równomiernie i sprawi, że pieniądze na ważne dla mieszkańców inwestycje trafią do wszystkich zakątków ziemi bełchatowskiej – mówiła.

W spotkaniu uczestniczyli także działacze Partii Republikańskiej z Tomaszowa, Opoczna, Skierniewic, Rawy Mazowieckie i oczywiście z ziemi piotrkowskiej.

– Bardzo się cieszę, że jest nas coraz więcej! Oczywiście nadal zapraszamy osoby, które chcą pracować na rzecz swoich małych ojczyzn i tam promować myśl republikańską – podkreśliła poseł Janowska. Jesteśmy obecni już niemal we wszystkich powiatach naszego regionu, niedawno dołączyła do nas grupa z Radomska, ale co bardzo ważne kolejne zawiązują się także w mniejszych miejscowościach – dodała parlamentarzystka.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
23 maja, 2022 23:56

Proobronne społeczeństwo głównym filarem suwerenności i niepodległości Polski a z kijami od grabi jest to niemożliwe. Dlatego temat szkoleń i obsługi broni uważam za jak najbardziej zasadne. Oczywiście potrzeba nowelizacji Ustawy o Broni i Amunicji z dn. 21 maja 1999r konieczna .

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: