GminyPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Obiekty sportowe za miliony powstaną na ziemi piotrkowskiej

Przeszło 17 milionów złotych dofinansowania na budowę wielofunkcyjnych hal sportowych trafi dla szkół z naszego regionu – poinformowała poseł Małgorzata Janowska. W sumie z programu skorzysta osiem placówek – głównie z powiatu piotrkowskiego. Pieniądze pochodzą z rządowego programu Olimpia, zakładającego powstanie tego typu obiektów we wszystkich polskich gminach. W ramach zakończonego naboru do programu w całym kraju ma powstać 360 hal, dofinansowanych łączną kwotą 730 milionów złotych.

Pieniądze trafią do sześciu placówek z ziemi piotrkowskiej – pięciu z powiatu oraz SP 10 w Piotrkowie Trybunalskim. Do programu Olimpia zakwalifikowało się również po jednej szkole z powiatu bełchatowskiego oraz opoczyńskiego. – Nie mogę się już doczekać, kiedy nowe obiekty, z których będą korzystać nasze wspaniałe dzieci i młodzież, powstaną. To bez wątpienia wiadomość, która wprowadzi w dzisiejszy pochmurny dzień wiele radości i ważny dzień dla sportu w naszym regionie – podkreśla posłanka Małgorzata Janowska.

– Gratuluję władzom samorządowym, dyrekcjom, nauczycielom i wszystkim pracownikom, a przede wszystkim uczniom! Nowa infrastruktura sportowa z całą pewnością stworzy lepsze warunki do uprawiania sportu oraz rozwoju młodych talentów – mówi parlamentarzystka Partii Republikańskiej. – Projekt, który realizuje Ministerstwo Sportu i Turystyki cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego 1 czerwca startuje drugi nabór! Zachęcam wszystkie gminy i miasta z naszego regionu do składania wniosków i trzymam z całych sił kciuki – dodaje.

Wielofunkcyjne hale sportowe powstaną przy następujących placówkach na ziemi piotrkowskiej:

  • Szkoła Podstawowa im. M.Kampradt w Jarostach, gmina Moszczenica (dofinansowanie: 2 650 000 zł),
  • Szkoła Podstawowa nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim (2 420 000 zł),
  • Szkoła Podstawowa w Proszeniu, gmina Wolbórz (1 919 999 zł),
  • Szkoła Podstawowa w Komornikach, gmina Wolbórz (1 370 000 zł),
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uszczynie, gmina Sulejów (2 150 000 zł),
  • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im. Wincentego Witosa w Bujnach, gmina Wola Krzysztoporska (2 260 000 zł).

To właśnie w ramach środowiska republikańskiego poseł Janowska, współpracuje z Ministrem Sportu i Turystyki Kamilem Bortniczukiem, którego resort realizuje program Olimpia. Inicjatywa ma upowszechnić dostęp do nowoczesnej infrastruktury sportowej i tym samym uczcić 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich.

W ramach programu będzie można wybudować nowe wielofunkcyjne boisko wraz z zadaszeniem lub stworzyć konstrukcję nad już istniejącym boiskiem, spełniającym odpowiednie kryteria. Wnioski będzie można składać także w 2024 roku, a na ten cel ma być przeznaczone dodatkowe 1.2 miliarda złotych. Dofinansowanie w ramach programu Olimpia może wynieść do 70% wydatków związanych z realizacją inwestycji.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!