KulturaWolbórzWydarzenia

“Kolory Polski” w Wolborzu

24 sierpnia zawita do Wolborza jeden z najważniejszych festiwali organizowanych na terenie województwa łódzkiego. KOLORY POLSKI organizowane są przez Filharmonię Łódzką. 

Koncert plenerowy odbędzie się w sobotę 24 sierpnia, w parku na tyłach Pałacu Biskupów Kujawskich przy ul. Frycza Modrzewskiego 107. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. 

W tym roku w Wolborzu wystąpi Motion Trio. Zespół wystąpił w 40 krajach świata na niemal wszystkich kontynentach, w tym w największych salach koncertowych, m.in. nowojorskiej Carnegie Hall, Barbican Center w Londynie czy wiedeńskim Konzerthausie. W tym roku, już po raz trzeci, zagra na festiwalu „Kolory Polski”.

Motion Trio to – ogień muzyki o wschodnioeuropejskich korzeniach i lodowata precyzja wielkich kompo­zytorów klasycznych. „Motion music” lider zespołu, Janusz Wojtarowicz, definiuje jako „muzykę, która poszukuje nowych dźwięków, nowych możliwości gry na akordeonie, nowego spojrzenia na niewy­korzystany dotąd fascynujący instrument”. Ich styl to niepowtarzalne brzmienie połączenia minimal music, jazzu, rocka i folku. Muzykę Motion Trio docenili współcześni mistrzowie, tacy jak Michael Ny­man, Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki, Bobby McFerrin czy Joe Zawinul. Siłą zespołu są bowiem autorskie kompozycje jego członków.

Motion Trio zachowuje czystość dźwięku akordeonu: bez przetwarzania, bez udziału innych instru­mentów, bez trików techniki. Artyści grają na akordeonach Pigini Sirius Millenium, uważanych za naj­lepsze na świecie. Polegają jedynie na swojej doskonałej umiejętności gry na tych instrumentach, wy­obraźni i talencie. Wydanych do tej pory przez Motion Trio 12 płyt zdobyło szerokie uznanie i nagrody zarówno krytyków muzyki jazzowej, jak i klasycznej.


Wykonawcy: 
Motion Trio w składzie:
Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn – akordeon

Program koncertu:
Paweł Baranek – Uwertura
Paweł Baranek – Pierwszy Dzień Wiosny
Motion Trio – Sunrise Dance
Motion Trio – Tango
Motion Trio – DJ Chicken
Marcin Gałażyn – Walc Syberyjski
Janusz Wojtarowicz – Serce
Janusz Wojtarowicz – Róża
Janusz Wojtarowicz – Balcan Dance
Paweł Baranek – Gwiazdy
Fryderyk Chopin – Preludium e-moll op. 28 nr 4
Wojciech Kilar – Orawa (transkrypcja:. J. Wojtarowicz)

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x