KulturaNadchodzące wydarzeniaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Festiwal „Kolory Polski” zagra w Piotrkowie

Pięknym, barokowym koncertem w Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach (powiat radomszczański) zapoczątkował tegoroczny 22 Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Przed nami jeszcze 9 koncertów w wykonaniu artystów Orkiestry Symfonicznej i Chóru FŁ oraz gości. Odbędą się one w wakacyjne weekendy: od 24 lipca do 29 sierpnia 2021. Jeden z nich odbędzie się w piotrkowskiej Bazylice Mniejszej.

Piotrkowski koncert zaplanowano na niedzielę 8 sierpnia 2021 na godzinę 19:00 w Bazylice Mniejszej pw. św. Jakuba Apostoła, ul. Krakowskie Przedmieście 2.

Na zdjęciu: Classic Brass Quintet. Fot. Wiki Commons

Wystąpi:
Classic Brass Quintet w składzie:
Tomasz Maciaszczyk – trąbka
Mirosław Dudek – trąbka
Adam Blacha – puzon
Roman Strembicki – waltornia
Michał Walczak – tuba

W programie koncertu m.in:
W.A. Mozart – Eine Kleine Nachtmusic, Rondo alla Turka
G.F. Haendel – „The Water Music” (fragm.), „Alleluja” z oratorium „Mesjasz”
A. Vivaldi – „Cztery pory roku”, Wiosna, I
G. Bizet – „Carmen” (fragm. suity)
G. Rossini – Uwertura do opery „Wilhelm Tell” (fragm.)
J. Pachelbel – Kanon D-dur
J. Clark – „Trumpet Voluntary”
H. Purcell – Sonata na dwie trąbki i zespół dęty blaszany

Wstęp wolny.

Inauguracja Festiwalu odbyła się 24.07 w Gidlach, kolejny koncert odbył się dzień później w Skierniewicach. Kolejne odbędą się w: Lutomiersku – 31.07, Zgierzu – 1.08, Krośniewicach – 7.08, Piotrkowie Trybunalskim – 8.08, Charłupia Mała – 15.08, Zelowie – 21.08, Wieluniu – 22.08, Łowiczu – 28.08. Finał 22. „Kolorów Polski” odbędzie się w Łodzi, 29 sierpnia.

Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny. Ze względu na panujące nadal obostrzenia, w każdym z obiektów sakralnych, w którym odbędzie się festiwalowy koncert, możemy udostępnić 75% miejsc siedzących wszystkim zainteresowanym. Pozostałe miejsca będą mogły zająć tylko osoby zaszczepione pełną szczepionką (jedną lub dwiema dawkami w zależności od rodzaju szczepionki), o ile od momentu szczepienia upłynęło minimum 14 dni.
Organizatorzy proszą tych, dla których nie stanowi to problemu, by dobrowolnie i z myślą o innych poinformowali osoby z personelu Filharmonii Łódzkiej o odbytym szczepieniu oraz wypełnili deklarację (do pobrania tutaj) zgody na okazanie uprawnionym pracownikom Filharmonii dokumentu potwierdzającego zaszczepienie przeciwko COVID-19 (dokument można okazać w formie elektronicznej lub papierowej). Umożliwi to sprawną organizację widowni i wypełnienie jej maksymalnie dużą liczbą zainteresowanych słuchaczy.
Zajmować miejsca będzie można na godzinę przed każdym koncertem. Miejsca siedzące oznaczone zostaną numerowanymi kartami z napisem MIEJSCE DOSTĘPNE. Podczas koncertów nie możemy niestety udostępnić miejsc stojących. Nadal obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa maseczką. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo i wspólnie zapewnijmy dostęp do muzyki wszystkim tym, którzy pragną jej słuchać.

4 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!