KulturaNadchodzące wydarzeniaWolbórz

Kolory Polski w Wolborzu

Źródło: UM Wolbórz

Kolejny raz zawita do Wolborza wyjątkowe na skalę kraju wydarzenie muzyczne. Kolory Polski Filharmonii Łódzkiej zagrają już w najbliższą sobotę, 18 sierpnia, w Wolborzu.

Koncert zainauguruje występ pt: „NA POLSKĄ NUTĘ, CHÓR DLA (NIE)OPORNYCH”. Chór dla (nie)opornych działa przy Filharmonii Łódzkiej pod kierunkiem Mariusza Lewego, od 2013 roku. W cotygodniowych próbach uczestniczy od 100 do 150 osób.

Zespół, choć amatorski, kilkakrotnie występował wraz z profesjonalistami na estradzie Filharmonii Łódzkiej. W programie koncertu, który rozpocznie się o godz. 18.00, m.in.:„Prząśniczka”, „W mojem ogródecku”, „Szła liseczka”.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół MEZIHRA CARAVANA BANDA.

Zespół w składzie: Magda Navarrete – wokal/taniec, Tomas Prusa – saksofon/wokal/aranżacje, Andrzej Lewocki – gitara/oud/cajón, Jiří Genrt – tuba, Jakub Masek – eufonium, Václav Kalenda – trąbka, Mateusz Sieradzan – tapan/cajón/darabuka.

Muzyka Caravana Banda, to połączenie różnych tradycji i stylów muzycznych z kilku zakątków świata: sztuka bałkańska spotyka się tu z piosenkami kurpiowskimi, flamenco i folklorem cygańskim, a uważny słuchacz wyłowi też tradycyjne melodie z Rumunii, Albanii, Serbii, Hiszpanii i Portugalii. Tę wyjątkową mieszankę serwuje polsko-czeski zespół założony przez Tomasa Prusa – jednego z wokalistów kultowego w Czechach zespołu Vltava, i Magdę Navarrete – znaną w Polsce i Ameryce Południowej wokalistkę oraz tancerkę.

Od ponad trzech lat grupa podbija serca słuchaczy w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i Polsce, a od niedawna także w Brazylii. Gwiazda zespołu, Magda Navarrete, to pełna gorącej energii wokalistka i tancerka, od lat działająca na rynku tzw. world music. Zapraszana jest do udziału w festiwalach i produkcjach muzycznych m.in. w Kolumbii, Wenezueli, Meksyku, Nowym Jorku, na Węgrzech, w Rumunii. Pisze teksty po hiszpańsku, tworzy latynoskie melodie, tańczy bolero i flamenco.

W programie koncertu: „Caravana Song”, „Que me quieras”, „Malagueña de Barxeta”, „Ajde Jano”, „U juziurecka u bystry wody”, „Zapateado Polaco”, „Porque se frotan las patitas”, „Konie wronie”, „El compromiso”, „Tabakiera”, „Prusa es mi nombre”, „Gypsy Stranger”, „Amor y oro”.

Koncert Kolorów Polski odbędzie się na plenerowej scenie na tyłach byłego pałacu biskupów kujawskich (ul. Andrzeja Frycza Modrzewskiego 107).

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!