GminyKulturaNadchodzące wydarzeniaWolbórz

Wolborski system informacji turystycznej

Kolejne trzy tablice turystyczne, z planowanych kilkunastu, stanęły w Wolborzu. Na tablicach znajdują się opisy zabytków przy których stoją.

System informacji turystycznej powstał przy współpracy Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza z Urzędem Miejskim. Dwie tablice ustawione zostały w roku ubiegłym i opisują Kolegiatę i Pl. Jagiełły. Dziś pojawiły się kolejne trzy opisujące Zamek w Wolborzu, Kapliczke Św. Roha i Kościół Św. Anny z Cmentarzem Parafialnym.

Treść opisów zamieszczonych na tablicach przygotowany został przez SPW, natomiast projekt i wykonanie zrealizował Urząd Miejski. Tablice przygotowane zostały z myślą o turystach, ale także o mieszkańcach naszej gminy.

– Przedstawiona na tablicach treść krótko i konkretnie informuje o miejscu, którym chcemy się pochwalić, a które z naszego punktu widzenia są atrakcyjne dla zwiedzających naszą gminę. Tablice pełnią także rolę edukacyjną. – powiedział burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. – Chciałbym tu serdecznie podziękować Stowarzyszeniu Przyjaciół Wolborza za cenną inicjatywę. – dodał burmistrz. 

Każda z tablic posiada także QR kod, który przy zeskanowaniu telefonem przenosi nas na stronę internetową www.wolborz.eu

Kolejne tablice systemu informacji turystycznej staną w przyszłym roku. 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!