GminySportWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Stypendia sportowe przyznane

Andrzej Jaros burmistrz Wolborza wręczył sześciu sportowcom z terenu gminy stypendia sportowe.

Stypendia sportowe burmistrza Wolborza są przyznawane zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Wolborzu. Zawodnicy ubiegający się o stypendium sportowe muszą osiągać wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym. 

W poniedziałek burmistrz Andrzej Jaros w towarzystwie Elżbiety Bijoch, sekretarza gminy, wręczył przyznane stypendia następującym sportowcom: 

1. Szymon Barański z Wolborza, zawodnik „Academii Gorilla” w Tomaszowie Mazowieckim zdobywca I miejsca w XIX Mistrzostwach Polski ADCC w kategorii Master 1 men, średnio – zaawansowany,  65,9 kg

2. Adrian Dziubałtowski ze Świątnik, zawodnik Piotrkowskiej Szkoły Sztuk Walki TOM CENTER, zdobywca III miejsce w Mistrzostwach Polski Kick Boxingu w formule Low Kick w kategorii wagowej 63,5 kg. 

3. Kacper Chodakowski z Golesz Małych, zawodnik AKS w Piotrkowie Trybunalskim, zdobywca II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej 67 kg. 

4. Maja Głoskowska z Golesz Dużych, powołana do Kadry Województwa Łódzkiego na 2023 r. w konkurencji konnej ujeżdżanie i skoki przez przeszkody, zdobywczyni II miejsca w Mistrzostwach Polski Kuców w ujeżdżeniu. 

5. Norbert Chodakowski z Golesz Małych, zawodnik AKS w Piotrkowie Trybunalskim, zdobywca III miejsca w Mistrzostwach Polski LZS w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej 60 kg. 

6. Igor Dziubałtowski z Wolborza, zawodnik „Academii Gorilla” w Tomaszowie Mazowieckim, zdobywca III miejsce w XIII Mistrzostwach Polski NO JIU JITSU w kategorii wagowej 67,5 kg. 

Laureaci stypendiów sportowych przez najbliższe 12 miesięcy będa otrzymywali co miesiąc 1000 zł. Dotychczas, od 2018 r. burmistrz Wolborza przyznał 36 stypendiów sportowych, pomagając zawodniczkom i zawodnikom realizować sportową pasję. 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!