koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

W łódzkiej hali Expo powstanie tymczasowy szpital do walki z COVID

–  Spośród różnych lokalizacji, zdaniem lekarzy zakaźników i epidemiologów, to miejsce będzie najlepsze. Jest ono najlepiej wyposażone, jeśli chodzi o różnego rodzaju media, jak i o przestrzeń. W szpitalu znajdzie się od 250 do 275 łóżek – powiedział Tobiasz Bocheński na spotkaniu z dziennikarzami.

Wojewoda łódzki zaznaczył też, że choć docelowo szpital ma być przeznaczony dla osób lżej chorych, to jednak zostanie przygotowany na każdy rozwój sytuacji. – Będą tutaj przyjmowani pacjenci w tzw. lekkich stanach, niewymagających opieki respiratorowej. Jednakże, analizując sytuację epidemiczną, musimy brać pod uwagę także czarny scenariusz. Dlatego wszystkie łóżka zostaną wydzielone i będą miały możliwość podłączenia respiratora. Jeśli w razie w szpitalach covidowych zabrakłoby respiratorów, to  zostaną one tutaj przywiezione z Agencji Rezerw Materiałowych – zapewnił wojewoda łódzki.  

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński odniósł się także do zatrudnienia w szpitalu personelu medycznego. –  Analizujemy zasoby kadrowe z całego województwa. Skierowania lekarzy muszą się odbywać zgodnie z obowiązującym prawem. Mogą się także zgłaszać wolontariusze – wyjaśnił wojewoda łódzki.

Szpital w hali Expo może być podzielony na trzy duże części i zostanie oddany do użytku poszczególnymi segmentami.  W szpitalu znajdzie się od 250 do 275 łóżek. Będzie on gotowy do funkcjonowania w połowie listopada. Koszt adaptacji przestrzeni, nie wliczając kosztów sprzętu, to 7 mln zł. Za koordynację z punktu widzenia medycznego będzie odpowiadał szpital im. Biegańskiego w Łodzi.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!