GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Wojewoda spotkała się z samorządowcami z regionu

Samorządowcy z regionu spotkali się w Rozprzy z wojewodą Dorotą Ryl.

Wojewoda Łódzka Dorota Ryl spotkała się w środę ze starostą a także wójtami i burmistrzami z powiatu piotrkowskiego i regionu. Szefowa Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego zadeklarowała ścisłą współpracę z samorządowcami. 

Mówiliśmy o problemach które dotykają ziemię piotrkowską, o problemach które maja włodarze gmin, o tym jak można je rozwiązać współpracując z Urzędem Wojewódzkim. Deklarowałam, że Łódzki Urząd Wojewódzki jest otwarty na samorządy i ja również w takim kontakcie pozostanę

Podczas dzisiejszego spotkania w Urzędzie Gminy i Miasta w Rozprzy, wojewoda Dorota Ryl, w imieniu Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, wręczyła Arturowi Cubale powołanie do pełnienia funkcji Burmistrza Rozprzy. Dorotę Ryl zapytaliśmy o powody wyboru tego, a nie innego kandydata. 

Zna gminę, zna ludzi poza tym, ma poparcie mieszkańców. Mieliśmy sygnału który płynęły z gminy, że to Artur Cubała najlepiej poprowadzi lokalny samorząd do wyborów które odbędą się 7 i 21 kwietnia. – mówiła wojewoda.

Burmistrz wyraził zadowolenie, że pierwsze spotkanie nowego przedstawiciela rządu odbyło się w gminie Rozprza.

– Pani wojewoda zapowiedziała cykl spotkanie na terenie województwa łódzkiego. Spotkanie w Rozprzy  było pierwszym z serii spotkań z samorządowcami. Tym bardziej jest mi miło, że pani wojewoda spotkania rozpoczęła właśnie od naszej gminy, od naszego powiatu – mówił Artur Cubała, burmistrz Rozprzy.

Ze spotkania zadowolony jest także Piotr Wojtysiak, starosta powiatu piotrkowskiego.

To było pierwsza oficjalna wizyta nowego wojewody na ziemi piotrkowskiej. Bardzo się cieszę, że spotkaliśmy się w gronie doświadczonych samorządowców. Przypomnę, że pani wojewodą też ma doświadczenia samorządowe. Rozmawialiśmy o relacjach pomiędzy administracją rządową, a samorządową. O zadaniach zlecanych przez administrację rządową, na rzecz samorządów ale także o wyzwaniach związanych z konkursami ogłoszeniami na realizację inwestycji infrastrukturalne. Mówiliśmy także o uwagach co do zakresu realizowanych inwestycji. Ponadto pani wojewoda z wielką życzliwością podeszła do współpracy z samorządami. Liczymy – jako samorządowcy ziemi piotrkowskiej – na polepszenie relacji z urzędem wojewódzkim.

W spotkaniu uczestniczył między innymi Alojzy Włodarczyk – wójt gminy Gorzkowice, który po spotkaniu powiedział:

To było niezbyt długie, ale za to bardzo merytoryczne spotkanie. Zgłosiliśmy wszystkie problemy które są dla nas istotne. Wskazywaliśmy na konieczność bliższej współpracy pomiędzy samorządami gmin, a urzędem wojewody. Prosiliśmy także o to, aby programy które są realizowane poprzez Łódzki Urząd Wojewódzki, były z nami konsultowane i przedstawione na forum samorządu lokalnego.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!