Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

800 tysięcy złotych trafi do szpitala Kopernika w Piotrkowie

800 tysięcy złotych zostanie przekazane do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Kopernika w Piotrkowie. W sumie do placówek w województwie trafi 37 milionów złotych. Środki finansowe pozwolą na doposażenie placówek w niezbędny sprzęt oraz wykonanie prac remontowo-budowlanych kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów i personelu medycznego.

Dzięki dofinansowaniu, uda się zakupić dla piotrkowskiej placówki nowy aparat RTG, kardiomonitor i urządzenie do badania USG.

– Te inwestycje są niezmiernie istotne, dlatego, że sami lekarze i dyrektorzy szpitali wybierali, gdzie te pieniądze mają trafić i na jaki cel. Oni najlepiej znali potrzeby swoich placówek. Tych zadań jest bardzo dużo i szpitale naprawdę wykorzystały te środki w sposób optymalny. To pokazuje bardzo istotny element naszej codziennej działalności, bo wszyscy od pierwszego dnia epidemii byliśmy wyjątkowo skoncentrowani na walce z wirusem. – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!