Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Dodatkowe łóżka na „eRce” kardiologicznej

O sześć łóżek do intensywnej opieki kardiologicznej wzbogacił się piotrkowski szpital im. Kopernika. Tak zwana „eRka” kardiologiczna, to teraz 14 stanowisk.

Na jaką opiekę może liczyć pacjent? – Głównym celem jest to, żeby pacjent był monitorowany przez 24 godziny na dobę. Dlatego sala jest wyposażona w dodatkowe monitory, centralę, gdzie personel pielęgniarski który będzie na miejscu opiekował się pacjentami, miał stały podgląd na stan chorego, tak by można było w porę wychwycić zaburzenia rytmu serca, które mogą doprowadzić do ciężkiego przebiegu choroby – wyjaśnia to Tomasz Ciurus, ordynator Oddziału Kardiologicznego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim

Wyposażenie sali – czyli kardiomonitory, specjalistyczne łózka i centrala monitorująca stan pacjentów, kosztowała ponad 220 tysięcy złotych. Pieniądze przekazał Urząd Marszałkowski. – Bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców naszego regionu jest zagwarantowane w coraz większym stopniu. To ważne, żeby personel mógł pracować na coraz nowocześniejszym sprzęcie. To przekłada się na jakość świadczonych usług wobec pacjentów, ale także na to w jaki sposób „biały personel” będzie mógł ratować zdrowie i życie ludzkie – mówił Mówi Zbigniew Ziemba, wicemarszałek WŁ.

Nowe stanowiska włączone będą do systemu medycznego jutro.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
31 sierpnia, 2023 15:49

Ta nasza ” para ” potrafi się tylko dobrze wyświetlać razem ❤️ a o zgonie dziecka na Roosevelta jakoś dziwnie cisza jest ?

Gggg
Gggg
Reply to  Mieszkaniec
1 września, 2023 09:51

? jakim zgonie. ?

Nnn
Nnn
Reply to  Mieszkaniec
1 września, 2023 10:12

A czym tu jest się chwalić? Zamiast takie komentarze pisać należało by złożyć kondolencje rodzinie… Jeśli dziecko miało ukrytą chorobę to żaden lekarz tego nie wykryje w ciagu kilku godzin

ja, piła
ja, piła
3 września, 2023 09:30

To 50 tysi poszło na samo malowanie???
Pan Marszałek chwalił się, że „dał” 270 tysięcy.

Last edited 5 miesięcy temu by ja, piła

Polecamy

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!