Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Profesorskie wtorki w PCMD – podsumowanie

Bezpłatne USG i cytologia, czyli „Profesorskie wtorki” w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim.

Każda kobieta powinna dbać o swoje zdrowie poprzez regularne wykonywanie profilaktycznych badań ginekologicznych, dlatego
wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kobiet, PCMD od czerwca 2018 r. wprowadziło do swojej oferty tzw. „Profesorskie wtorki”, w ramach których każda kobieta może skorzystać z bezpłatnej wizyty u wysokiej klasy specjalistów: Prof. Dariusza Samulaka – specjalisty z zakresu położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej oraz Prof. Przemysława Oszukowskiego – specjalisty w zakresie położnictwa i ginekologii.

W ramach takiej wizyty możliwe jest także wykonanie podstawowych, ale niezwykle istotnych badań ginekologicznych, takich jak: USG, czy pobranie cytologii. Badanie USG pozwala na ocenę kondycji zdrowotnej narządów rodnych kobiety, natomiast badanie cytologiczne jest bardzo cennym badaniem w profilaktyce i diagnostyce raka szyjki macicy. – Formuła „Profesorskich wtorków” spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkanek Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego. Do tej pory z tych bezpłatnych wizyt skorzystało ponad 650 kobiet, a w 2019 roku już 225. Czas oczekiwania na wizytę u specjalisty został skrócony do minimum, dlatego zachęcamy do skorzystania z tej oferty – podsumowała Eliza Bartkowska, dyrektor PCMD.

Wizyty odbywają się w Poradni „K” dla kobiet przy ul. Roosevelta 3 (w głównym budynku PCMD w Piotrkowie Trybunalskim). W celu umówienia terminu oraz uzyskania dodatkowych informacji należy dzwonić pod nr tel.: 693 555 192 lub 44 645 11 52.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x