Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Co dalej ze szpitalami w Piotrkowie? Spotkanie wojewody ze starostą i marszałkiem

Jakie są potrzeby zdrowotne mieszkańców miasta i powiatu piotrkowskiego? Jaka jest przyszłość obu lokalnych szpitali? Co zmieni się w funkcjonowaniu służby zdrowia? To tylko niektóre z tematów spotkania, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim. Wśród rozwiązań dotyczących infrastruktury szpitalnej zaproponowana została konsolidacja oddziałów Powiatowego Centrum Matki i Dziecka oraz Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika. W dyskusji udział wzięli starosta Piotr Wojtysiak, wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk oraz Zbigniew Ziemba – wicemarszałek województwa.

– Rozmowy dotyczyły potrzeb map zdrowotnych dla powiatu piotrkowskiego na najbliższe kilka lat. Jako jedno z zadań, które przedstawiliśmy, to koncentracja zadań województwa łódzkiego w zakresie lecznictwa szpitalnego. Natomiast ze strony powiatu piotrkowskiego, mogę zapewnić, że będziemy rozszerzać usługi medycyny zachowawczej, działań związanych z rehabilitacją, powstaniem ośrodka uzależnień, zakładów opiekuńczo leczniczych – powiedział w rozmowie z nami starosta Piotr Wojtysiak.

Podczas spotkania rozmawiano także o konsolidacji niektórych oddziałów szpitalnych. To jednak będzie tematem dla specjalnie powołanej grupy roboczej, która zostanie powołana niebawem.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
13 marca, 2019 09:50

A moze zwróci w końcu ktos uwagę na liczbe osób ktore umarly przez zaniedbania w piotrkowskich szpitalach. Niedawno umarl chlopak 32 lata puscili go do domu z podejrzeniem zawalu. Chlopak zmarl na drugi dzień…

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x