WolbórzWydarzenia

Mikołaj z Golesz Dużych – najmłodszy mieszkaniec powiatu

Mikołaj z Golesz Dużych przyszedł na świat 2 stycznia o 17.45. To pierwszy mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, który przyszedł na świat w tym roku. Chłopca i jego mamę odwiedzili dziś Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski oraz Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza.

– Cieszę się podwójnie, bo jest to chłopiec, a przez ostatnie lata na świat przychodziło więcej dziewczynek. Dziś tylko gratulacje, ale pierwszego mieszkańca gminy Wolbórz w tym roku oficjalnie przywitamy w marcu, podarowując poduchę przygotowaną podczas wolborskiej „pierzawki” oraz drobną wyprawkę – powiedział w rozmowie z nami burmistrz Wolborza Andrzej Jaros.

– Serdecznie gratuluję rodzicom Mikołaja. Cieszę się mama chłopca chwali warunki w jakich dziecko przyszło na świat. Przypomnę, że w 2018 roku w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka urodziło się ponad 1100 dzieci – powiedział starosta piotrkowski, Piotr Wojtysiak.

Przypomnijmy, że w piątek, 4 stycznia, po drobnym remoncie rusza oddział dziecięcy. Podłoga na całym oddziale musiała być dokładnie umyta i pokryta specjalną substancją polimerową, dzięki której brud wnoszony na butach będzie łatwiej usuwalny.

 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!