Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Prezydent miasta chce zaciągnąć kolejny kredyt!

Prezydent miasta, Krzysztof Chojniak, chce by miasto zaciągnęło niemal 60 milionów złotych kredytu. Zarządzenie w tej sprawie prezydent podpisał kilka dni temu.

– Kredyt planowany do zaciągnięcia w 2018 roku jest w pełni przeznaczony na sfinansowanie zaplanowanych do realizacji inwestycji. Zaciągnięcie kredytu jest przewidywane w miesiącach wrzesień – grudzień br. – informuje Krzysztof Rudzki z biura prasowego Urzędu Miasta. Koszt obsługi kredytu będzie uzależniony o poziomu marży i prowizji, wynikającej z najkorzystniejszej oferty oraz wysokości stopy procentowej w całym okresie kredytowania czyli do 31.12.2029 roku.

– Przy założeniu, że WIBOR 3M byłby w okresie kredytowania na obecnym poziomie, a prowizja i marża na poziomie, jaki wynika z zawartych z bankami przez Miasto Piotrków Trybunalski umów kredytowych, koszt obsługi kredytu (wraz z odsetkami) wyniósłby 11,5 mln zł. – dodał Krzysztof Rudzki. Oznacza to, że mieszkańcy miasta będą musieli zwrócić ponad 71 milionów złotych.

Na usprawiedliwienie urzędnicy dodają: – Nie bierzemy kredytu na konkretną inwestycję, ale na realizację zaplanowanych na ten rok zadań. W tym roku samorząd realizuje ponad 90 zadań inwestycyjnych za łączną kwotę ponad 104 milionów złotych – mówi Krzysztof Rudzki.

Przypominamy, że wybory samorządowe w listopadzie tego roku, a kampania wyborcza chociaż oficjalnie nie ogłoszona, to ruszyła pełną parą.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin Borkowski
Marcin Borkowski
3 lipca, 2018 17:58

Czy Pan prezydent przedstawia źródło finansowania spłaty takiego kredytu? On weźmie a spłacać bęďą jego następcy. Miła perspektywa. Czy wśród tych “zadań” są inwestycje sprzyjające powstawaniu nowych firm – płatników podatków do kasy miasta?

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!