Fot. Pixabay

Prezydent miasta chce zaciągnąć kolejny kredyt!

Views: 551

Prezydent miasta, Krzysztof Chojniak, chce by miasto zaciągnęło niemal 60 milionów złotych kredytu. Zarządzenie w tej sprawie prezydent podpisał kilka dni temu.

– Kredyt planowany do zaciągnięcia w 2018 roku jest w pełni przeznaczony na sfinansowanie zaplanowanych do realizacji inwestycji. Zaciągnięcie kredytu jest przewidywane w miesiącach wrzesień – grudzień br. – informuje Krzysztof Rudzki z biura prasowego Urzędu Miasta. Koszt obsługi kredytu będzie uzależniony o poziomu marży i prowizji, wynikającej z najkorzystniejszej oferty oraz wysokości stopy procentowej w całym okresie kredytowania czyli do 31.12.2029 roku.

– Przy założeniu, że WIBOR 3M byłby w okresie kredytowania na obecnym poziomie, a prowizja i marża na poziomie, jaki wynika z zawartych z bankami przez Miasto Piotrków Trybunalski umów kredytowych, koszt obsługi kredytu (wraz z odsetkami) wyniósłby 11,5 mln zł. – dodał Krzysztof Rudzki. Oznacza to, że mieszkańcy miasta będą musieli zwrócić ponad 71 milionów złotych.

Na usprawiedliwienie urzędnicy dodają: – Nie bierzemy kredytu na konkretną inwestycję, ale na realizację zaplanowanych na ten rok zadań. W tym roku samorząd realizuje ponad 90 zadań inwestycyjnych za łączną kwotę ponad 104 milionów złotych – mówi Krzysztof Rudzki.

Przypominamy, że wybory samorządowe w listopadzie tego roku, a kampania wyborcza chociaż oficjalnie nie ogłoszona, to ruszyła pełną parą.

Komentarzy: 1

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Czy Pan prezydent przedstawia źródło finansowania spłaty takiego kredytu? On weźmie a spłacać bęďą jego następcy. Miła perspektywa. Czy wśród tych “zadań” są inwestycje sprzyjające powstawaniu nowych firm – płatników podatków do kasy miasta?