Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Prokurator bierze pod lupę widowisko multimedialne przygotowane przez Urząd Miasta

Piotrkowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego, odpowiedzialnego za organizację wydarzenia „Wiosna Traktu Wielu Kultur”, które odbywało się w dzień przed pierwszą turą wyborów samorządowych na Rynku Trybunalskim.

Podczas widowiska zaprezentowano plany powyborcze Krzysztofa Chojniaka. Teraz zajmie się tym prokuratura, ponieważ mogło to być złamaniem prawa.

– Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie ewentualnego przekroczenia uprawnień w dniu 6 kwietnia 2024 roku w Piotrkowie Trybunalskim przez funkcjonariusza publicznego, odpowiedzialnego za organizację wydarzenia o nazwie „Wiosna Traktu Wielu Kultur”, odbywającego się na terenie Rynku Trybunalskiego, poprzez dopuszczenie w trakcie tej imprezy do naruszenia obowiązującej w tym czasie ciszy wyborczej w związku z publicznym odtworzeniem po godzinie 19:30 materiałów o charakterze agitacyjnym, tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kodeksu karnego – czytamy w oświadczeniu prokuratury.

Podstawę wszczęcia postępowania w tej sprawie stanowiły przekazane przez Komendę Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim materiały dotyczące złożonych w tej jednostce dwóch zawiadomień o możliwości popełnienia wskazanego przestępstwa oraz wykroczenia, polegającego na prowadzeniu agitacji wyborczej w czasie ciszy wyborczej, określonego w art. 498 kodeksu wyborczego.

– Przestępstwo określone w art. 231 § 1 kk zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za popełnianie wykroczenia z art. 498 kodeksu wyborczego grozi kara grzywny do 5 000 złotych. W toku wszczętego śledztwa planowane jest niezwłoczne przesłuchanie ustalonych świadków oraz zabezpieczenie stosownej dokumentacji i nagrań z monitoringu. Przy prowadzeniu spraw karnych nie obowiązuje przewidziany w kodeksie wyborczym tryb przyspieszony – informuje Krzysztof Piotr Wiernicki prokurator Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

2.5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
12 kwietnia, 2024 13:54

przy okazji proponuję przyjrzeć się banerom wieszanym na obiektach zabytkowych najprawdopodobniej bez zgody konserwatora zabytków…

Imiennik
Imiennik
12 kwietnia, 2024 15:45

Oj tam, oj tam… Pani E.J. Co najwyżej dostanie karę finansową, pan miłościwie panujący da nagrodę wyższa niż kara, a budżet się tam jakoś zepnie i wypełni rurbryczkę „niespodziewane wydatki poza zaplanowanym budżetem finansowym miasta”.

api
api
13 kwietnia, 2024 10:38

Tytuł jest mylacy, gdyż prokurator nie wziął pod lupę widowiska, lecz treści przekazywane przeze E. Jarszak podczas jego trwania.

Polecamy

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!