Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Dariusz Joński: Bezpieczeństwo Europy jest najważniejsze

Piotrków Trybunalski to kolejny przystanek na trasie kampanii wyborczej kandydata na posła do Parlamentu Europejskiego – Dariusza Jońskiego. Jak już informowaliśmy, poseł Platformy Obywatelskiej otwiera listę Koalicji Obywatelskiej do europarlamentu.

To niezwykle intensywny weekend dla kandydatów na eurodeputowanych. W niedzielę (19.05) z mieszkańcami Piotrkowa i regionu, na bazarze przy ulicy Dmowskiego spotkał się Dariusz Joński. – To jest specyficzna forma kampanii, bo okręgiem wyborczym jest Województwo Łódzkie, więc żeby to dobrze zrobić, trzeba być we wszystkich powiatach, a mamy ich aż 24. Już teraz wiem, że będzie to wielkim wyzwaniem, ale chcę to zrobić. Moja kampania odbywa się po godzinach i w weekendy, ponieważ prowadzę komisję śledczą i mamy jeszcze posiedzenia Sejmu – mówił poseł Dariusz Joński, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. – Na targowisku spotkałem się z mieszkańcami Piotrkowa. W planach także spotkania z władzami miasta i powiatu. Chcę rozmawiać na temat tego, co możemy wspólnie zrobić dla regionu, dlatego wczoraj spotkanie w powiecie tomaszowskim i Łęczycy, dzisiaj Piotrków Trybunalski i Zduńska Wola. Ta kampania musi być w formule bezpośredniej, bo taką lubię najbardziej – dodaje Dariusz Joński.

Dariusz Joński mówił także o bezpieczeństwie starego kontynentu. – Nadchodzi bardzo ważny czas, ponieważ będą ważyły się losy Europy. Dwa tygodnie temu w Katowicach, Ursula von der Leyen i premier Donald Tusk nakreślili plan dla Europy, który będzie nam towarzyszył przez najbliższe lata. To jest plan, którego głównym filarem jest bezpieczeństwo. Po pierwsze, to nie tylko powołanie komisarza do spraw obronności, którego nigdy wcześniej nie było, ale w ślad za tym, mówi się o kwotach nawet 100 miliardów euro, które byłyby wydane na obronność. Wydane byłyby na to, by zwiększyć bezpieczeństwo Europy i Polski. Nasz kraj sąsiaduje z Rosją, Białorusią i Ukrainą, więc nikt tego bardziej nie rozumie niż Polacy, jak ważne jest bezpieczeństwo i zabezpieczenie z lądu, morza i nieba. Musimy w Europie wprowadzić kopułę bezpieczeństwa. Świetnie sprawdziła się ona w Izraelu. Musi być także tutaj, na wypadek gdyby ta wojna rozlała się na inne kraje Europy – mówił Dariusz Joński.

Kandydat na europosła zwrócił uwagę, że w nowej kadencji PE, do naszego regionu mogą napłynąć znaczne środki finansowe. – Nasz region także może zyskać. Mamy bazę lotniczą w Łasku, mamy dwie jednostki w okolicach Tomaszowa, które na pewno zostaną doposażone. Myślę także, że środki finansowe będą zainwestowane w produkcję pocisków i różnego rodzaju sprzęt do obrony. Przypomnę, że mamy kilka zakładów, które są znane w całej Europie, między innymi zakłady kutnowskie. Uważam, że nowa kadencja PE to ogromna szansa gospodarcza, dla polskich firm i zakładów, które mogą powstawać chociażby w okolicach Bełchatowa, gdzie mamy wyspecjalizowanych pracowników – mówił w rozmowie z nami Dariusz Joński.

Kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Obywatelskiej zwrócił także uwagę na rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej. – No to także będą pieniądze. Są one zapisane w KPO. Chcemy rozwijać sieć kolejową a także poszerzać tabor. W Krajowym Planie Odbudowy są także zapisane środki na modernizację i budowę nowych dróg – dodał Dariusz Joński.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!