Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pięciu kandydatów w boju o fotel prezydenta Piotrkowa – WEŹ UDZIAŁ W NASZEJ ANKIECIE

Spośród pięciu kandydatów mieszkańcy Piotrkowa w nadchodzących wyborach samorządowych, wybierać będą swojego prezydenta. W kolejności alfabetycznej są to: Agnieszka Chojnacka, Krzysztof Chojniak, Łukasz Janik, Marlena Wężyk-Głowacka i Juliusz Wiernicki.

Wybory samorządowe odbędą się 7 i 21 kwietnia. Pierwsza data, to wybory na radnych w sejmikach, radach miast lub gmin, oraz pierwsza tura wyborów na stanowisko prezydenta, wójta czy burmistrza. Drugi termin, to ewentualna druga tura w wyborach prezydenckich. W Piotrkowie Trybunalskim, w pierwszej turze 5 osób zabiegać będzie o głosy mieszkańców miasta.


Agnieszka Chojnacka (Łączy nas Piotrków) – była współorganizatorką zeszłorocznego protestu, a także związana jest z grupą referendalną w sprawie odwołania aktualnego prezydenta Piotrkowa. – W ubiegłym roku w styczniu zdecydowałam się zorganizować protest przeciwko podwyżkom cen ciepła miejskiego. Wtedy zgromadziliśmy na tym proteście około 2 tysięcy osób, które postanowiły sprzeciwić się, wyartykułować aktualnej władze nasze bolączki jako mieszkańców. Byłam jedyną kobietą, która wstawiła się za mieszkańcami i która była na tyle odważna, żeby pokazać władzy, jakie my jako mieszkańcy mamy problemy – mówiła Agnieszka Chojnacka podczas inauguracji swojej kampanii.

Krzysztof Chojniak (Razem dla Piotrkowa) – aktualny prezydent Piotrkowa. Związany ze stanowiskiem od około 20 lat. Niestety nie wiemy jaki ma pomysł na rozwój miasta, ponieważ współpracownicy Chojniaka nie wpuścili reportera portalu Piotrkowski24.pl na prezentację kandydata twierdząc, że „jest to impreza zamknięta tylko i wyłącznie dla zaproszonych gości, przyjaciół i sympatyków”.

Łukasz Janik (Bo liczy się człowiek) – radny Rady Miasta. – Jestem obywatelem tego miasta, który pragnie zmiany, rozwoju i odrodzenia naszej społeczności. Jest to miasto, które było świadkiem wielu wydarzeń a także miejscem gdzie krzyżują się różne drogi kulturowe i duchowe. Możemy kontynuować dotychczasową drogę zatracając się w stagnacji i rutynie, albo poddając wyzwanie zmiany i budowy lepszej przyszłości dla naszych dzieci i wnuków – wybór jest nasz – mówił kandydat na prezydenta miasta.

Marlena Wężyk-Głowacka (Koalicja Obywatelska) – radna Rady Miasta. – Poszukiwanie nowych inwestorów to coś, co powinno być dla nas priorytetem. Powinniśmy szukać ich również poza granicami naszego miasta, wykorzystując we właściwy sposób nasze kontakty w miastach partnerskich. Nowe inwestycje to nowe miejsca pracy dla wykwalifikowanych specjalistów, których w Piotrkowie nie brakuje, a którzy każdego dnia muszą wyjeżdżać do Łodzi, do Warszawy czy też innych miast. Dobra płaca tutaj na miejscu w Piotrkowie, to nie musi być science-fiction – mówiła Marlena Wężyk-Głowacka.

Juliusz Wiernicki (Z sercem dla Piotrkowa) – społecznik i prywatny przedsiębiorca. – To My – Mieszkańcy, sponsorujemy miejskie inwestycje, ale nie sztuką jest wydawać czyjeś pieniądze, sztuką jest odpowiednio je inwestować i pozyskiwać środki zewnętrzne. Jako prezydent gwarantuję, że będziemy ubiegali sięo wszelkie możliwe dofinansowania, które mogą pomóc naszemu miastu się rozwinąć. Najwyższy czas na odważne inwestycje, inwestycje konsultowane z Piotrkowianami. Jako kandydat na prezydenta zobowiązuję się do stworzenia rady biznesu działającej przy Urzędzie Miasta, która podejmie dialog i będzie wspierała lokalnych przedsiębiorców oraz zajmie się przyciąganiem inwestorów i firm zapewniających nowe miejsca pracy – mówił Juliusz Wiernicki podczas ogłoszenia swojej kandydatury.

ANKIETA - WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
4.2 6 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Były piotrkowianin
Były piotrkowianin
7 marca, 2024 20:57

Żaden z kandydatów się nie nadaję. Brakuje słów i firm w Piotrkowie

Piotr
Piotr
Reply to  Były piotrkowianin
11 marca, 2024 12:10

Zawsze mogłeś sam wystartować w wyborach. Napisz w skrócie czemu na żadnego nie zagłosujesz.

Adam
Adam
8 marca, 2024 07:17

Zagłosuję na tego kandydata który obieca że oświetli wieżę ciśnień żeby ĵą było widać z daleka .

Polecamy

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!