Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Sprawa piotrkowskiego referendum trafia do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie

To nie koniec batalii o referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Krzysztofa Chojniaka. Komisarz wyborczy postanowiła jednak odwołać się od ostatniej decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Skarga kasacyjna została dziś (11.07) przesłana do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Komisarz Wyborczy w Piotrkowie Trybunalskim postanowiła odwołać się od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego uchylającego decyzję komisarza, w sprawie odrzucenia wniosku o przeprowadzenia referendum w Piotrkowie. – W biurze podawczym Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, została złożona dziś skarga kasacyjna w związku z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, a dotyczącym wyroku uchylającego postanowienie Komisarza Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim, w sprawie wniosku mieszkańców o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania prezydenta miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka, przed upływem kadencji – potwierdził jedynie Szymon Kopka, dyrektor piotrkowskiej delegatury Krajowego Biura wyborczego. Kopka dodał także, że uzasadnienie decyzji komisarza będzie mógł przedstawić jutro, bowiem dziś nie ma dostępu do tych dokumentów.

Decyzja Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie będzie w tej sprawie ostateczna.

5 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
11 lipca, 2023 23:27

Mogła wybrać prostą pomyłkę nowicjuszki, ale wybrała wojnę z mieszkańcami, ok czas najlepszym sędzią, mam nadzieję że NSA nie zostanie suchej nitki na jej odwołaniu

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!