reklama
Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pierwsze decyzje w nowym roku? 20 milionów kredytu!

Jedną z pierwszych decyzji w nowym roku jaką podjął Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak, to zaciągnięcie kredytu w wysokości 20 milinów złotych. Pieniądze mają być przeznaczone na załatanie dziury budżetowej.

– Kredyt krótkoterminowy jest zaciągany na pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu budżetu, z przeznaczeniem na realizację zadań. Ten kredyt ma zapewnić płynność finansową – informuje Izabela Wroniszewska, skarbnik miasta. – W ramach umowy na prowadzenie bankowej obsługi budżetu z 2017 roku, bank udziela Miastu odnawialnego limitu kredytu w rachunku bieżącym budżetu do wysokości 20 mln zł. Corocznie zawierana jest odrębna umowa na kredyt w rachunku bieżącym do wysokości limitów określonych w umowie i uchwale Rady Miasta. W tym momencie trudno określić w jakiej wysokości kredyt będzie wykorzystywany w trakcie roku 2021, ponieważ zależy to od bieżącej realizacji dochodów i wydatków – dodaje skarbniczka.

Umowa z bankiem przewiduje, że kwotę uruchamianego kredytu ustala się na koniec dnia obrachunkowego po dokonaniu konsolidacji rachunków bankowych wskazanych przez Miasto. Umowa przewiduje ponadto, że Kredytobiorca poza odsetkami nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów związanych z przyznaniem, uruchomieniem i obsługą kredytu w całym okresie kredytowania.

– W roku 2020 również mieliśmy zawartą umowę o kredyt krótkoterminowy na takich samych zasadach jak opisane wcześniej. zZ tytułu kredytu w rachunku bieżącym nie ponieśliśmy w 2020r. żadnych kosztów, ponieważ tylko w okresie 4 dni na rachunku budżetu w trakcie dnia operacyjnego występowało saldo ujemne, ale po dokonaniu konsolidacji sald na rachunkach, saldo na rachunku konsolidującym było zawsze dodatnie – powiedziała Izabela Wroniszewska, skarbniczka miasta.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
John
John
13 stycznia, 2021 12:57

A to nie jest tak, ze kredyt pogarsza finanse, bo trzeba oddać więcej niż się wzięło?

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!