WolbórzWydarzenia

Nieprzekupni policjanci…

Dzielnicowi z Wolborza interweniowali wobec awanturującego się uczestnika imprezy plenerowej. Mężczyzna nie chciał jednak odpowiedzieć za wykroczenia i próbował przekupić policjantów. Za tego rodzaju zachowanie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (4.05) policjanci zostali wezwani na interwencję na terenie stadniny koni w Bogusławicach. Z relacji zgłaszających wynikało, że podczas konkursu skoków przez przeszkody jeden z widzów zaczepiał innych i się awanturował. Mężczyzna znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu używając słów wulgarnych również w obecności policjantów. Dzielnicowi poinformowali 83-latka że odpowie za wykroczenie. Mężczyzna jednak nie chciał przyjąć tych wiadomości i stwierdził, że ma pieniądze i nie będzie pisania żadnych papierów.

Policjanci wezwali staruszka do zachowania zgodnego z prawem. Wówczas mężczyzna wyjął dwa banknoty 100 złotowe i wrzucił je do radiowozu przez uchyloną szybę. Okazało się, że miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu może usłyszeć zarzut związany z próbą przekupstwa policjantów. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności – informuje KMP w Piotrkowie.

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj dyskusję  
Powiadom o
Sprawdź także
Close
Back to top button
Close
Close