Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Marlena Wężyk-Głowacka wzięła polityczny rozwód

Marlena Wężyk-Głowacka rozstała się z klubem Razem dla Ziemi Piotrkowskiej. Poinformowała o tym na początku środowej sesji Rady Miasta. Radna Wężyk-Głowacka związana była z klubem RdZP od 2016 roku.

– Wstąpiłam do Klubu Radnych Razem dla Ziemi Piotrkowskiej, co było logicznym następstwem wcześniejszej decyzji o wspólnym starcie do Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Osoby skupione w tym Klubie, wyznawały podobne wartości i miały tożsame spojrzenie na kierunek w jakim powinno rozwijać się miasto. Jednak dzisiaj sytuacja radnych Klubu wygląda diametralnie inaczej. Uważam, że część spośród moich klubowych kolegów całkowicie odstąpiła od określonych pierwotnie postulatów, nie podejmuje działań zgodnych z interesem miasta i jego mieszkańców oraz milcząco przyzwala, czy wręcz nawet popiera fatalne w skutkach decyzje obecnych władz Piotrkowa Trybunalskiego. Nie zgadzam się również na nieracjonalną politykę budżetową prowadzoną przez Prezydenta, a w szczególności na bezprecedensowy wzrost deficytu budżetu miasta. Nie akceptuję również braku wykorzystania środków europejskich przy realizacji takich inwestycji jak: zakup nowych autobusów miejskich, czy też budowa nowej siedziby biblioteki. Te zaniedbania na wiele lat zablokują możliwości inwestycyjne i rozwojowe Miasta, a ich konsekwencje ponosić będą wszyscy mieszkańcy. W związku z powyższym, kierując się troską o przyszłość Piotrkowa Trybunalskiego oraz realnymi potrzebami jego mieszkańców, składam rezygnację z członkostwa w Klubie Radnych Razem dla Ziemi Piotrkowskiej- czytamy w oświadczeniu Marleny Wężyk-Głowackiej.

Aktualnie w klubie Razem dla Ziemi Piotrkowskiej zasiadają: Krystyna Czechowska, Tomasz Sokalski, Ludomir Pencina i Marek Konieczko. Warto jednak dodać, że odejście Marleny Wężyk-Głowackiej z klubu radnych, nie zmienia sił politycznych w Radzie Miasta.

 

 

Tagi

Powiązane artykuły

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Komentarzy artkułu
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Robi furorę!
Gorący komentarz!
0 Osób komentujących
Kici Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj dyskusję  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kici
Gość
Kici

Bicie piany. Pacynka Radziszewskiej wykorzystuje końcówkę swoich 5 minut.

Back to top button
Close
Close