Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Marlena Wężyk-Głowacka wzięła polityczny rozwód

Marlena Wężyk-Głowacka rozstała się z klubem Razem dla Ziemi Piotrkowskiej. Poinformowała o tym na początku środowej sesji Rady Miasta. Radna Wężyk-Głowacka związana była z klubem RdZP od 2016 roku.

– Wstąpiłam do Klubu Radnych Razem dla Ziemi Piotrkowskiej, co było logicznym następstwem wcześniejszej decyzji o wspólnym starcie do Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Osoby skupione w tym Klubie, wyznawały podobne wartości i miały tożsame spojrzenie na kierunek w jakim powinno rozwijać się miasto. Jednak dzisiaj sytuacja radnych Klubu wygląda diametralnie inaczej. Uważam, że część spośród moich klubowych kolegów całkowicie odstąpiła od określonych pierwotnie postulatów, nie podejmuje działań zgodnych z interesem miasta i jego mieszkańców oraz milcząco przyzwala, czy wręcz nawet popiera fatalne w skutkach decyzje obecnych władz Piotrkowa Trybunalskiego. Nie zgadzam się również na nieracjonalną politykę budżetową prowadzoną przez Prezydenta, a w szczególności na bezprecedensowy wzrost deficytu budżetu miasta. Nie akceptuję również braku wykorzystania środków europejskich przy realizacji takich inwestycji jak: zakup nowych autobusów miejskich, czy też budowa nowej siedziby biblioteki. Te zaniedbania na wiele lat zablokują możliwości inwestycyjne i rozwojowe Miasta, a ich konsekwencje ponosić będą wszyscy mieszkańcy. W związku z powyższym, kierując się troską o przyszłość Piotrkowa Trybunalskiego oraz realnymi potrzebami jego mieszkańców, składam rezygnację z członkostwa w Klubie Radnych Razem dla Ziemi Piotrkowskiej- czytamy w oświadczeniu Marleny Wężyk-Głowackiej.

Aktualnie w klubie Razem dla Ziemi Piotrkowskiej zasiadają: Krystyna Czechowska, Tomasz Sokalski, Ludomir Pencina i Marek Konieczko. Warto jednak dodać, że odejście Marleny Wężyk-Głowackiej z klubu radnych, nie zmienia sił politycznych w Radzie Miasta.

 

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kici
Kici
23 listopada, 2018 05:08

Bicie piany. Pacynka Radziszewskiej wykorzystuje końcówkę swoich 5 minut.

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!