Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kolejna kobieta chce walczyć o fotel prezydenta Piotrkowa – to Marlena Wężyk-Głowacka

Poznaliśmy kolejną kandydatkę, która ubiegać się będzie o stanowisko prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. Swój start podczas środowego spotkania z dziennikarzami ogłosiła Marlena Wężyk-Głowacka z Koalicji Obywatelskiej.

Podczas spotkania, kandydatka wymieniła najważniejsze zagadnienia swojego programu wyborczego. – Poszukiwanie nowych inwestorów to coś, co powinno być dla nas priorytetem. Powinniśmy szukać ich również poza granicami naszego miasta, wykorzystując we właściwy sposób nasze kontakty w miastach partnerskich. Nowe inwestycje to nowe miejsca pracy dla wykwalifikowanych specjalistów, których w Piotrkowie nie brakuje, a którzy każdego dnia muszą wyjeżdżać do Łodzi, do Warszawy czy też innych miast. Dobra płaca tutaj na miejscu w Piotrkowie, to nie musi być science-fiction – mówiła Marlena Wężyk-Głowacka. – Wierzę w Piotrkowian oraz wierzę w ich chęć do pracy na rzecz naszego miasta. Dlatego polityka równych szans musi zastąpić pajęczynę układów. Niewłaściwe zarządzanie elektrociepłownią w braku kogeneracji i rezygnacja z OZE powoduje, że to wszystko odbija się na naszych portfelach. Ponadto nietrafiony rozkład jazdy miejskich autobusów powoduje nie tylko naszą frustrację, ale wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. My piotrkowianie chcemy mieć miejsce do odpoczynku dla nas i dla naszych rodzin. Najwyższy czas, aby zagospodarowanie jeziora Bugaj stało się faktem – dodała kandydatka KO na prezydentkę.  

W Piotrkowie byli w tym dniu także. szef resortu Obrony Cezary Tomczyk, poseł Adrian Witczak oraz były poseł Cezary Grabarczyk.

– Jesteście państwo naprawdę w dobrych rękach. Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że jesteśmy gotowi na pełną współpracę. Mówię to też w imieniu całego rządu, po to, żeby budować Piotrków, żeby miał on szansę zajmować zasłużone miejsce na mapie województwa, żeby wszystkie czeki, które tutaj przychodzą, miały pokrycie – mówił Cezary Tomczyk, Minister Obrony Narodowej, który wsparł kandydatkę KO.

Poznaliśmy także „jedynki” Koalicji Obywatelskiej w poszczególnych okręgach wyborczych, oraz kandydatów do Sejmiku WŁ.

  • okręg 1 – Tomasz Berent
  • okręg 2 – Małgorzata Pingot
  • okręg 3 – Konrad Czyżyński
  • okręg 4 – Marlena Wężyk Głowacka
  • sejmik – Anetta Kowalska
  • sejmik – Patrycja Łongwa
5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!