Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Marlena Wężyk-Głowacka z poparciem Lewicy

Tomasz Trela – poseł Lewicy poparł Marlenę Wężyk-Głowacką w walce o prezydenturę Piotrkowa. – Jest mi bardzo miło być w Piotrkowie Trybunalskim i wspierać kandydatkę na urząd prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej, która jest lewicy bliska dlatego, że od 15 października wspólnie tworzymy rząd – mówił w poniedziałek (25.03) na piotrkowskim dworcu kolejowym. Swojego zdziwienia udzielonym poparciem dla Marleny Wężyk-Głowackiej nie ukrywają działacze piotrkowskich struktur Nowej Lewicy. Jak twierdzą w rozmowie z nami, poseł Tomasz Trela nie konsultował tego z nikim z lokalnych struktur NL.

Poseł Lewicy spotkał się z kandydatką na prezydenta miasta na dworcu kolejowym. Podczas spotkania z dziennikarzami, Marlena Wężyk-Głowacka powiedziała:

W czasie kampanii wyborczej mamy do czynienia z licznymi obietnicami, obietnicami bez pokrycia. Mieszkańcy mają już dość kiełbasy wyborczej, dlatego ja stawiam na konkrety, na konkretny plan dla Piotrkowa Trybunalskiego, którego finansowanie przewidziano z KPO. Krajowy Plan Odbudowy to w praktyce środki, które trafią do Polski w kwocie 600 miliardów złotych. To pieniądze, które będzie można przeznaczyć na rozwój gospodarki, innowacyjność, edukację, zdrowie, zieloną transformację. Jest to bardzo dobra wiadomość dla samego Piotrkowa Trybunalskiego, ponieważ zależy nam na wzmocnieniu konkurencyjności, na walce ze smogiem, zależy nam na stworzeniu nowych miejsc pracy – mówiła.

Tomasz Trela w ostatnich dniach udzielał poparcia wielu samorządowcom. Dziś takie poparcie przypadło Marlenie Wężyk-Głowackiej.

Dziękuję za zaproszenie. Jest mi bardzo miło być w Piotrkowie Trybunalskim i wspierać kandydatkę na urząd prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej, która jest lewicy bliska dlatego. że po 15 października tworzymy rząd. Współpracujemy pracujemy i odkopujemy to co zostało przez 8 lat zepsute. Próbujemy to naprawić, a jednym z tych elementów są te gigantyczne pieniądze z Unii Europejskiej. Zarówno Krajowy Plan Odbudowy jak i fundusze strukturalne na nową perspektywę, to 600 miliardów złotych dla naszego kraju. Patrząc na nasz kraj, patrzymy na samorządy które były różnie traktowane. Jedne były traktowane lepiej, drugie były traktowane gorzej. My chcemy te wszystkie samorządy bardzo równo potraktować – mówił poseł Trela.

Swojego zdziwienia udzielonym poparciem dla Marleny Wężyk-Głowackiej nie ukrywają działacze piotrkowskich struktur Nowej Lewicy. Jak twierdzą w rozmowie z nami, poseł Tomasz Trela nie konsultował tego z nikim z lokalnych struktur NL.

3 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!