Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Znowu sprzątali okolice Wolborza

Dwie akcje sprzątania terenu gminy Wolbórz, zorganizowane przez mieszkańców odbyły się w miniony weekend. Posprzątano teren parku w Wolborzu oraz brzegi rzek Wolbórki i Moszczanki.

Akcja sprzątania rzek Wolbórki i Moszczanki w Wolborzu odbyła się w ramach XII edycji akcji “Pilica czysta i bezpieczna od źródeł do ujścia wraz z dopływami.” Jej organizatorem był klub kajakowy AMBER oraz Grzegorz Olejnik wraz z druhami OSP Lubiatów oraz Anna Gurdziołek – sołtyska Lubiatowa. – Rzeki sprzątało około 15 osób. Oczyszczono odcinek Wolbórki, od mostu w Lubiatowie do mostu w Wolborzu. W akcji wykorzystano dwa kajaki. Najwięcej śmieci było w Wolborzu pod mostem oraz w Bogusławicach. Dla wszystkich uczestników akcji przygotowaliśmy ognisko, a dzieci otrzymały upominki – mówi jeden z organizatorów.

Podobną akcję zorganizowała także sołtyska Wolborza Marta Smejda. Tym razem mieszkańcy posprzątali teren parkowy nad stawem w Wolborzu. Tu również zebrano kilkanaście worków śmieci, a na zakończenie akcji zorganizowano ognisko dla jej uczestników.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x