AleksandrówWydarzenia

Zbiórka dla poszkodowanych w pożarze

Aleksandrowskie Stowarzyszenie „Jesteśmy razem” rozpoczęło zbiórkę publiczną dla rodziny Anny i Wojciecha Wroniszewskich z Dąbrówki, którzy w pożarze stracili dorobek życia. Uruchomiony został także specjalny numer konta, na który można już wpłacać pieniądze na odbudowę domu.

– Dom, w którym mieszkała rodzina Wroniszewskich razem ze swoimi dziećmi Dawidem i Wiktorią oraz ciocią, doszczętnie się spalił. W pożarze spłonął cały dorobek życia Ani i Wojtka. Wobec tego wielkiego nieszczęścia nie możemy pozostać obojętni. Dlatego nasze stowarzyszenie złożyło wniosek do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji o przeprowadzenie zbiórki publicznej do puszek kwestorskich na rzecz pokrzywdzonych. O miejscach, w których będziemy kwestować, będziemy informować Państwa na bieżąco – informuje Michał Małecki, prezes Stowarzyszenia. – Ponadto uruchomiliśmy rachunek bankowy, na który można wpłacać środki finansowe w tytule wpisując: POMOC RODZINIE WRONISZEWSKICH. Środki można wpłacać do 31 października – dodał Małecki. Numer konta: 45 2030 0045 1110 0000 0208 8190.  Stowarzyszenie przyjmuję również pomoc rzeczową dla rodziny Wroniszewskich.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło we wtorek (25.09) po południu. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Pożar prawdopodobnie powstał w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Ranny został 12-letni Dawid, który wybił szybę w oknie, i nie zważając na swoje obrażenia uratował siebie i siostrę. Ponadto dzielny chłopak pomógł wyjść z domu swojej mamie.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x