GminyWażne wiadomościWydarzenia

„Ekologiczny Powiat Piotrkowski”

„Ekologiczny Powiat Piotrkowski” to tytuł zadania publicznego, które będzie realizowane przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów „Jesteśmy Razem”

Umowa na realizację tego projektu została podpisana przez władze powiatu: starostę Piotra Wojtysiaka i wicestarostę Dariusza Magacza oraz Prezesa Stowarzyszenia Michała Małeckiego. W spotkaniu uczestniczyli także: Wójt Gminy Łęki Szlacheckie Piotr Łączny oraz partnerzy zadania: Grupa Leszy Miłośnicy Czystych Lasów, KGW Piaski, KGW Stefanówka/ Romanówka i Stowarzyszenie Eko – Wolbórz.

– Dzięki temu, można mówić o nieformalnej koalicji na rzecz ekologii w Powiecie Piotrkowskim, której celem będzie angażowanie mieszkańców w różnorodne akcje proekologiczne mające na celu oczyszczenie naszej przyrody z olbrzymiej sterty śmieci zalegającej w lasach, przy drogach oraz na dzikich wysypiskach. Oprócz typowych akcji „sprzątania świata” w ramach realizacji zadania będą przeprowadzane wykłady dotyczące segregacji odpadów, czy akcje zbierania nakrętek. – powiedział Michał Małecki.

Zostanie także zakupionych ok. 2500 sadzonek drzewek i krzewów, które zazielenią Ziemię Piotrkowską. – Dzięki zaangażowaniu naszego samorządu, samorządu gminnego oraz organizacji pozarządowych akcja przybierze charakter ponadgminny i z tego jestem bardzo zadowolony. W ramach podpisanej dziś umowy przekażemy Stowarzyszeniu z budżetu Powiatu kwotę 10 000 zł na realizację zadania publicznego z zakresu Ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego i to jest jeden z ważniejszych kierunków rozwoju, który chcemy promować i wspierać – podsumował Starosta Wojtysiak.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!