Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Jedna osoba zginęła w pożarze pustostanu w centrum Piotrkowa – ZDJĘCIA, FILM

Jedna osoba zginęła w pożarze pustostanu przy ulicy Górnej w Piotrkowie. Z żywiołem walczyło pięć zastępów strażaków. Ogień zaprószyli prawdopodobnie bezdomni. Pod koniec akcji ratunkowej, na poddaszu spalonego budynku odnaleziono zwęglone ciało jednego z nich.

Zgłoszenie do stanowiska kierowania PSP wpłynęło w miniony poniedziałek (21.11) o 19:47. Na miejsce zadysponowano strażaków z JRG Piotrków oraz OSP Przygłów. – Doszło do pożaru niezamieszkałego budynku jednorodzinnego. W zgłoszeniu pojawiła się informacja o tym, że w budynku mogą przebywać osoby bezdomne. Po przyjeździe na miejsce, dach budynku oraz poddasze były całkowicie objęty pożarem. Ogień był także w części parteru. Przed przystąpieniem do gaszenia, rozpoczęliśmy przeszukanie budynku w miejscach gdzie atmosfera pożarowa jeszcze na to pozwalała i gdzie była dostateczna widoczność – mówił kpt. Piotr Misztela z KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim. – W drugim etapie odbywała się akcja gaśnicza. Na miejsce zadysponowanych jest pięć zastępów zastępów: 5 z PSP i 1 z OSP – dodaje strażak. Pod koniec akcji ratunkowej, na poddaszu spalonego budynku odnaleziono zwęglone ciało jednej osoby.

Akcja była bardzo trudna, bowiem kilka warstw papy i smoły spowodowały ogromne zadymienie, a języki ognia sięgały kilkunastu metrów. Z użytkowania wyłączono pobliską stację benzynową, na szczęście jednak zagrożenie pożarowe było znikome.

5 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: