Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Z Wojska Polskiego skręcisz w Pereca

Na bardzo zaawansowanym poziomie są roboty przy przebudowie ul. Pereca. Na fragmentach modernizowanej drogi pojawiły się już pierwsze warstwy masy bitumicznej. Przebudowa ulicy Pereca to jedno z zadań dotyczące rewitalizacji Podzamcza – informuje magistrat.

Prace rozpoczęły się w połowie ubiegłego roku. Przez kilka pierwszych miesięcy przebudowano infrastrukturę podziemną na części od ul. Wojska Polskiego do ul. Garncarskiej. Na tym odcinku media zostały ułożone więc nadszedł czas na prace drogowe. – Drogowcy wykorzystują korzystne warunki atmosferyczne i układają chodniki i krawężniki. Na fragmentach pojawił się już pierwszy asfalt, a od strony ul. Wojska Polskiego budowany jest zjazd na Podzamcze – informuje Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Nieco mniejsze zaawansowanie jest na odcinku od ul. Garncarskiej do M. Kopernika. – Na tej części inwestycja wykonywana jest w ramach tzw. specustawy. Wiązało się to z dodatkowymi formalnościami, które już za nami. Także prace ruszyły pełną parą również na tym fragmencie – wyjaśnia M.Majczyna.

Po wykonaniu zadania ul. Pereca zostanie połączona z ul. Wojska Polskiego oraz M. Kopernika. Z ul. Wojska Polskiego będzie możliwy wjazd w ul. Pereca, a z kolei od strony Al. Kopernika zarówno dojedziemy na Podzamcze, jak i z niego wyjedziemy.

Inwestycja powinna zakończyć się w drugiej połowie 2020 roku. Jej koszt to 3,25 mln zł, z tego 1,6 mln zł stanowi dofinansowanie z funduszy europejskich. Przebudowa ul. Pereca wykonywana jest w ramach projektu „Młode Stare Miasto”.

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Sprawdź także
Close
Back to top button
Close
Close