Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

W środę zamkną fragment Wojska Polskiego

Od najbliższej środy (15.03) od wczesnych godzin porannych zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego ulica Wojska Polskiego, na odcinku od ul. Jerozolimskiej do ul. Wolborskiej.

W pierwszych dniach lutego prezydent Krzysztof Chojniak informował o pozyskaniu przez miasto dofinansowania z rządowego programu „Polski Ład” na realizację dużego projektu – remontu nawierzchni 12 odcinków ulic. Na piotrkowskich drogach od dwóch tygodni widać prace m.in. na al. Kopernika – od al. 3 Maja do ronda Sulejowskiego, ul. Wroniej – od Roosevelta do pętli autobusowej, ul. Dmowskiego – od ul. Górniczej do Kostromskiej oraz Reymonta.

Kolejnym odcinkiem ulicy z tego projektu, który jeszcze w tym roku zyska nową jakość, jest Wojska Polskiego – od ul. Jerozolimskiej do ul. Wolborskiej.
Prace na tej drodze rozpoczynają się od najbliższej środy (15.03) od godzin porannych. W związku z tym, fragment drogi na czas remontu zostanie wyłączony z ruchu samochodowego. Jak zapowiadają pracownicy ZDiUM prace powinny potrwać około miesiąca. Apelujemy do kierowców, aby omijali ten fragment ulicy i wybierali drogi alternatywne oraz zwracali uwagę na tymczasowe oznakowanie i nie jeździli „na pamięć”.

Zamknięcie tego odcinka powoduje również zmianę trasy przejazdu autobusów linii 0 i 9. Na czas prowadzonych prac będą one kursować w sposób następujący:

Linia 0 w obu kierunkach pojedzie ulicami Wyzwolenia, Wolborską, Skłodowskiej-Curie, Zamkową i Jerozolimską.

Z kolei linia 9 w kierunku ulicy Wyzwolenia kursować będzie przez ulice: Wojska Polskiego, Jerozolimską, Zamkową, Skłodowskiej-Curie do Wolborskiej. Natomiast w kierunku centrum miasta ulicami Wyzwolenia, Sulejowską, Skłodowskiej-Curie, Zamkową, Jerozolimską, Wojska Polskiego i dalej bez zmian.

W zamian za nieobsługiwany przystanek pl. Litewski (przy ul. Wojska Polskiego) ustawiony zostanie tymczasowy przystanek przy ul. Skłodowskiej-Curie (przed skrzyżowaniem z ul. Zamkową).

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!