Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wojska Polskiego w pełni przejezdna

Zakończył się remont ulicy Wojska Polskiego w Piotrkowie. Ulicę wraz z cała infrastrukturą podziemną przebudowano na odcinku od skrzyżowania z Armii Krajowej aż do Kostromskiej, gdzie dodatkowo wybudowano rondo.

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego, na odcinku od ul. Kostromskiej do Al. Armii Krajowej, rozpoczęła się w połowie br. W tak krótkim czasie wykonano bardzo szeroki zakres prac od ułożenia magistrali wodociągowej poprzez budowę od podstaw drogi, chodnika (po południowej stronie) i asfaltowej ścieżki rowerowej i chodnika (po północnej stronie drogi) po budowę ronda u zbiegu ulic Kostromskiej i Wojska Polskiego. 

We wtorek odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanej ulicy. – Cieszę się, że jeszcze przed świętami możemy oddać do użytku ten ważny odcinek drogi. Nowej, funkcjonalnej, estetycznej i bezpiecznej. Jestem przekonany, że jest to inwestycja, która spełni oczekiwania piotrkowian oraz kierowców przejeżdżających przez nasze miasto – mówił podczas briefingu prasowego prezydent Krzysztof Chojniak.

Owszem cieszymy się z nowej nawierzchni, ale najważniejsze jest to czego nie widać gołym okiem, a znajduje się pod powierzchnią ziemi – zaznaczał Michał Rżanek, prezes miejskiej spółki Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja. – Ułożyliśmy magistralę wodociągową zasilającą zabudowania znajdujące się po obu stronach ulicy Wojska Polskiego. Dzięki tym pracom unikniemy licznych awarii, do których dochodziło tutaj przed wykonaniem inwestycji – podsumował prezes.

Chciałbym podziękować mieszkańcom oraz kierowcom za cierpliwość. Robiliśmy wszystko, aby podołać tak ambitnemu terminowi, który wynosił zaledwie pół roku na realizację inwestycji. Nie zrobilibyśmy tego gdyby nie determinacja mojego zespołu, fachowość i zdyscyplinowanie wykonawcy, a przede wszystkim życzliwe podejście mieszkańców i kierowców – mówił Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, który w imieniu miasta nadzorował przebieg inwestycji.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!