Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

„Z sercem dla Piotrkowa” powalczy o Piotrków!

„Z sercem dla Piotrkowa” to pierwszy komitet który oficjalnie i jako jedyny jak do tej pory, zaprezentował swoje „jedynki” we wszystkich czterech okręgach wyborczych Piotrkowa Trybunalskiego. Działacze komitetu spotkali się z dziennikarzami w Walentynki.

I tak: W okręgu wyborczym nr 1 listę otwiera Krystyna Czechowska, w „dwójce” Dariusz Cecotka, trzeci okręg wyborczy to  Juliusz Wiernicki, a czwarty: Jarosław Górny. – Dziś Walentynki, a my mamy w sercach Piotrków, więc nie mogliśmy wybrać lepszego dnia na inaugurację kampanii – mówi Mariusz  Staszek – jeden z kandydatów na radnego.

– Jednym z punktów naszego programu jest ten, dotyczący zarządzania miastem. Będziemy jak najczęściej rozmawiać z mieszkańcami. Chcemy słuchać ich opinii. Chcemy zwiększyć kompetencje Rad Osiedli, by faktycznie stały się one ciałem doradczym. Chcemy zabiegać o środki zewnętrzne, bo to jest podstawa do rozwoju miasta. Chcemy poprawić jakość piotrkowskich ulic i chodników. W czasie toczącej się wojny za naszą wschodnią granicą, niezwykle ważne są schrony, zadbamy także o tę sprawę – wymieniała Krystyna Czechowska – „jedynka” z okręgu 1.

W okręgu 2, listę otwiera Dariusz Cecotka. – Przez ostatnie 5 lat byłem radnym. Pierwsze dwa lata to intensywna nauka samorządności. Przez ten czas zauważyłem, że mamy w mieście bardzo wiele do zrobienia. Piotrków ma ogromny potencjał. Pomimo, że ma niezwykle bogatą historię, to jednak nie potrafi tego wykorzystać. Powinniśmy żyć z turystyki, a tak się nie dzieje. Dlatego jednym z punktów którym chciałbym państwa zainteresować, to jest atrakcyjny i zielony Piotrków. Niezwykle zaniedbany jest Bugaj, chcemy to zmienić. Już dawno temu mówiłem, że ulica Słowackiego na odcinku od skrzyżowania z Sienkiewicza do placu Kościuszki, powinna przypominać łódzką „Pietrynę”, czyli być wyłączona z użytkowania, by spełniała nową funkcję – deptaku miejskiego – mówił Dariusz Cecotka.

Z kolei Juliusz Wiernicki, to „jedynka” okręgu 3. – Zdrowie i ochrona środowiska są nierozerwalnie ze sobą związane. Chcielibyśmy pozyskiwać pieniądze zewnętrzne na wymianę tak zwanych „kopciuchów”. Jako radni, chcielibyśmy zadbać o edukację ekologiczną. Zadbamy także o to, by miasto wzięło udział w różnego rodzaju programach profilaktycznych, dzięki którym Piotrkowianie będą po prostu zdrowsi. Zadbamy o piotrkowskie szkolnictwo. Niezwykle zależy nam na tym by szkolnictwo w Piotrkowie miało wymiar bardziej praktyczny, by wychowywało do życia w przyszłości. Chcielibyśmy, by piotrkowskie szkoły średnie współpracowały z przedsiębiorcami – przede wszystkim lokalnymi, ale nie tylko. Zadbamy także o dobrą relację piotrkowskiego samorządu z jedyną samodzielną wyższą uczelnią w naszym mieście, czyli Akademią Piotrkowską – wymieniał J.Wiernicki.

Jarosław Górny to „jedynka” z okręgu 4. – W oparciu o moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe, chciałbym wnieść do Rady Miasta pomysły i rozwiązania które na pewno działać będą na korzyść wszystkich mieszkańców. Oprócz wsłuchiwania się w głosy wyborców, chcielibyśmy poszerzyć ofertę dla przedsiębiorców – głównie dla młodych i małych firm. Polegać będzie ona na wsparciu prawnym, a także pomocy w zdobywaniu doświadczenia od większych i bardziej doświadczonych firm. Chciałbym, by samorząd pomagał zaprezentować się piotrkowskim firmom na różnych targach branżowych, w Polsce i za granicą. Chcielibyśmy wznowić działalność instytucji na kształt dawnej Regionalnej Izby Gospodarczej. Mam nadzieję, że nam się to uda – mówił Jarosław Górny podczas spotkania z dziennikarzami.

Jak zapowiadają przedstawiciele komitetu, na liście jest 31 nazwisk osób, które wystartują w wyborach do Rady Miasta. Spośród nich, wybrany będzie także kandydat na prezydenta miasta.

W Piotrkowie Trybunalskim oprócz komitetu „Z sercem dla Piotrkowa” zarejestrowały się jeszcze: „Trybunalska alternatywa”, Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Chojniaka „Razem dla Piotrkowa” KWW Łukasza Janika „Bo liczy się człowiek” a także KWW Agnieszki Chojnackiej, związany z inicjatywą referendalną pod nazwą „Łączy nas Piotrków”.

3.8 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!