GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Wolbórz: Gmina zakupiła specjalistyczny ciągnik z urządzeniami do prac porządkowych

Gmina Wolbórz zakupiła specjalistyczny ciągnik z urządzeniami do prac porządkowych na terenie miasta. Dla gminnej grupy remontowej to duże ułatwienie w pracy.

Ciągnik jest wyposażony w ładowarkę czołową o udźwigu do 400 kg. Do ciągnika zakupiono pług do odśnieżania, rozsiewacz do pisaku i nawozów, zamiatarkę ulic i chodników, kosiarkę bijakową z koszem z wysokim wysypem i odchwaszczarkę rotacyjną. Łączny koszt zakupu urządzeń do ciągnika to 40.400,00 zł. Ciągnik jest na wyposażeniu gminnej brygady remontowej i kilka dni temu miał swój pierwszy dzień pracy w terenie. Urządzenie obejrzeli podczas pracy Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros i Zbigniew Klewin, przewodniczący Rady Miejskiej. 

– Brakowało nam takiego nowoczesnego urządzenia do prac porządkowych na terenie Wolborza. Cieszę się, że ciągnik już pracuje i dziś zbiera liście, które zalegają po jesieni, a jak spadnie śnieg to odśnieżymy i posypiemy sprawnie miejskie chodniki. Wiosną natomiast pozamiatamy ulice. – podsumował Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Ciągnik marki LOVOL 354 o mocy 35 KM kosztował budżet gminy 85.600,00 zł. 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!