Ważne wiadomościWolbórzWydarzenia

Wolbórz: 26 zł za wywóz śmieci

W gminie Wolbórz będzie podwyżka opłat za odbiór śmieci. Radni po rozstrzygnięciu gminnego przetargu do którego stanęła tylko jedna firma, jednogłośnie podjęli uchwałę o nowych stawkach. I tak: za niesegregowane śmieci mieszkańcy zapłacą 78 złotych za osobę, a te segregowane będą 3 razy tańsze!

Większość samorządów w Polsce boryka się z problemem drastycznych podwyżek opłat za wywóz odpadów komunalnych. Ceny niestety dyktują firmy zajmujące się odbiorem odpadów. Samorząd jest tu tylko operatorem w przekazywaniu opłat od mieszkańców dla firmy zajmującej się wywozem odpadów z terenu gminy. 

Do ogłoszonego przez Gminę Wolbórz przetargu na odbiór odpadów stanęła tylko jedna firma EKO-REGION. Radni zmuszeni byli podjąć uchwałę w sprawie ustalenia nowej stawki odbioru śmieci od mieszkańców. Uchwała podjęta została jednogłośnie przez wszystkich radnych podczas nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej. 

Nowe stawki wynosić będą:

  • 26 zł miesięcznie za osobę – za odpady segregowane
  • 78 zł miesięcznie za osobę – za odpady niesegregowane

Zwolnienia z części opłaty dla właścicieli przydomowych kompostowników:

Radni podjęli także uchwałę w sprawie zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym. Wysokość takiego zwolnienia wynosi 3,00 złote od jednej osoby. 

Nowe stawki obowiązywać będą od 1 lipca 2020 r. 

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close