Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Weekend Cudów – Szlachetne Paczki trafiają do potrzebujących

Weekend Cudów to wyjątkowy moment. Wieńczy on podejmowane przez cały rok wysiłki Szlachetnej Paczki. W ciągu dwóch dni do potrzebujących dociera mądra pomoc w postaci przygotowanych przez darczyńców paczek, odpowiadających na konkretne potrzeby konkretnych rodzin. Poza wsparciem materialnym, ci którzy je otrzymują, zyskują również nadzieję na realną zmianę.

Tegoroczny Weekend Cudów tradycyjnie będzie celebracją dobroci i wrażliwości na drugiego człowieka. Jednocześnie będzie to weekend wyjątkowy – wolontariusze dostarczą paczki potrzebującym rodzinom już po raz 20.! Świętować możemy tym bardziej, że paczkowi SuperW ruszyli w miasto i powiat piotrkowski, by szukać tych, którym można pomóc, pomimo trudności związanych z pandemią. Darczyńcy natomiast przygotowywali pomoc z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, często korzystając z rozwiązań online.

– W tym roku 32 rodziny z miasta i powiatu piotrkowskiego otrzymały mądrą pomoc od swoich darczyńców. Przeważały osoby starsze i samotne, które nie mogą liczyć na wsparcie najbliższych. Oprócz osób indywidualnych, są także przeróżne instytucje które wybrały rodziny. Wśród nich są urzędnicy Starostwa Powiatowego czy strażacy z PSP w Piotrkowie. W sobotę i niedzielę paczki trafiają do magazynu przy ulicy Wolborskiej i od razu przekazywane są do potrzebujących – mówi Ewelina Kumor, tegoroczna liderka Szlachetnej Paczki.

Ale obdarowywane rodziny nie otrzymują wyłącznie wsparcia materialnego. Razem z nim odzyskują nadzieję. Czują, że ktoś ich dostrzegł, że są dla kogoś ważni. To również z tego powodu Szlachetna Paczka potrzebna jest w tym roku bardziej niż kiedykolwiek. Skutki pandemii w pierwszej kolejności dotknęły bowiem tych, którzy już wcześniej mierzyli się z wieloma trudnościami, zmagając się z nimi nieraz w samotności, z dala od wzroku i zainteresowania drugiego człowieka. Od tej chwili wiedzą, że nie są już sami.

Nie jedną a ponad tuzin paczek przygotowali pracownicy Starostwa Powiatowego w Piotrkowie dla rodziny pani Łucji w ramach akcji Szlachetna Paczka. Wśród prezentów znalazła się lodówka, łóżko piętrowe, odzież, obuwie, artykuły spożywcze i środki czystości.

Jestem bardzo szczęśliwa, że mimo obecnej sytuacji, nasze serca otwarte są na niesienie pomocy. Dziękuję wraz z córką Mają wszystkim darczyńcom zaangażowanym w jakikolwiek sposób za przygotowanie Szlachetnej Paczki. Dzięki temu uszczęśliwiliśmy wybraną Rodzinę. W tym roku to pani Kasia i jej córki – Iga i Weronika. Szlachetna Paczka łączy ludzi. Dziękuję Wolontariuszom, warto pomagać – mówi Monika Czarczyńska, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Prospołeczni z gminy Wola Krzysztoporska.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jagoda
Jagoda
13 grudnia, 2020 20:09

Wyrazy uznania i szacunku dla Tych, którzy świadczą pomoc ludziom w potrzebie. Jesteście wspaniali! Dobro wraca!

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: