Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki już w jutro. W Piotrkowie i powiecie w bazie ponad 50 rodzin

18 listopada zacznij dzień od wejścia na stronę Szlachetnej Paczki. Od godziny 8:00 widoczne będą opublikowane historie rodzin, które w tym roku czekają na pomoc. W Piotrkowie i powiecie piotrkowskim to aż ponad 50 rodzin, które czekają na naszą pomoc.

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki poprzedza wielotygodniowa praca wolontariuszy i wolontariuszek. – Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzają rodziny, poznają ich historie i potrzeby. Następnie historie tych rodzin trafiają na www.szlachetnapaczka.pl. To właśnie z tej strony darczyńcy, wybierają rodziny, którym chcą pomóc. Wolontariusze są w kontakcie z darczyńcami. Wspierają ich, pomagają w przygotowaniu paczek spełniających potrzeby rodzin, a w trakcie Weekendu Cudów dostarczają pomoc. Razem zmieniamy świat na dobre – mówi Kamila Kociołek, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

W Piotrkowie i powiecie działać będzie 16 wolontariuszy. – W tym roku mamy odwiedzonych do tej pory 50 rodzin. Zgłoszenia nadal spływają , więc cały czas odwiedzamy rodziny. W tym roku działa z nami 16 wolontariuszy. Jutro w godzinach porannych otwieramy bazę rodzin na stronie www.szlachetnapaczka.pl, gdzie darczyńca może wybrać rodzinę, której pomoże. Są rodziny z różnymi problemami, niepełnosprawność, choroba, samotność. Sporo jest jak zawsze seniorów – mówi Barbara Malinowska-Clapa, tegoroczna liderka Paczki. – W Piotrkowie i regionie cały czas występuje problem głodu. Szczególnie u samotnych seniorów nie dzieje się najlepiej. Mają głodowe emerytury, a wiadomo ile kosztują leki i podstawowa żywność – dodaje.

Finał akcji przewidziano na 16 i 17 grudnia. Magazyn dla darczyńców znajdować się będzie w szkole językowej im Agnieszki Holland.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!