Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Trwa weekend cudów, czyli kolejny finał „Szlachetnej Paczki”

11 i 12 grudnia odbywa się Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. W tym czasie pomoc przygotowywana przez darczyńców trafi do najbardziej potrzebujących. W tym roku pomoc trafia do 43 rodzin z Piotrkowa i powiatu. W kraju to ponad 16 000 rodzin.

Weekend Cudów odbywa się w Polsce już po raz 21. i jak co roku będzie to niezwykły czas dla wszystkich zaangażowanych: darczyńców, wolontariuszy i oczywiście rodzin. W tych dniach przekazywane są paczki, które oprócz materialnej pomocy, pełne są empatii, współczucia i radości z dzielenia się dobrem. Obdarowane rodziny czują, że ktoś ich dostrzegł, że są dla kogoś ważni.

Potrzebujących jest o wiele więcej!

Szlachetna Paczka potrzebna jest w tym roku bardziej niż kiedykolwiek. W trudnym, obciążonym pandemią i społecznymi problemami czasie, wolontariusze Szlachetnej Paczki dokonali niemożliwego i dotarli do tysięcy rodzin z całej Polski. Okazało się, że potrzebujących jest więcej niż w zeszłym roku, dlatego organizatorzy programu apelują: potrzebujemy darczyńców, potrzebujemy Ciebie! Nie pozwólmy, by ktokolwiek z rodzin włączonych do Paczki został w tym roku bez pomocy. Jak pokazuje Raport o Biedzie 2021: w ostatnim roku liczba skrajnie ubogich Polaków wzrosła o prawie 400 tysięcy.  

Pomogli także strażacy

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: