Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Trwa Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Pomoc trafi do niemal 50 rodzin z Piotrkowa i regionu! – ZDJĘCIA

Trwa Weekend Cudów, a to oznacza, że 16-17 grudnia wolontariusze Szlachetnej Paczki przekażą rodzinom pomoc przygotowaną przez darczyńców. W tym roku paczki dotrą do ponad 17 012 rodzin w tym do 49 w mieście i powiecie piotrkowskim. Podczas Weekendu Cudów potrzebujący otrzymują nie tylko wsparcie materialne, ale także odzyskują nadzieję i czują, że są dla kogoś ważni. W tym roku w Piotrkowie i regionie działają dwa sztaby Szlachetnej Paczki – Piotrków Trybunalski Północ i Piotrków Trybunalski Południe. W jednym z nich zarejestrowanych jest 31, a w drugim 18 rodzin.

Dzięki darczyńcom i wolontariuszom Szlachetnej Paczki w domach dziesiątek potrzebujących rodzin – właśnie teraz dzieją się cuda, którym towarzyszą spokój, nadzieja i radość.

– W naszym sztabie zarejestrowanych jest 31 rodzin. To najczęściej seniorzy oraz rodziny z osobami z niepełnosprawnościami. Najczęściej paczki dla potrzebujących przygotowywały grupy znajomych, przyjaciół a nawet szkoły. Wartość paczki to od 2 do aż 15 tysięcy zł. – mówi Barbara Malinowska-Cłapa, szefowa sztabu Piotrków Trybunalski – Północ. – W paczkach są głównie produkty żywnościowe z długim terminem przydatności, drobny sprzęt AGD, ale jest i lodówka czy pralka. Dzisiaj mądra pomoc dotarła do 23 rodzin. W niedzielę, wolontariusze przekażą paczki kolejnym potrzebującym – dodaje.

Działa regionie działa także drugi sztab: Piotrków Trybunalski – Południe. Magazyn tego sztabu zlokalizowany jest w żłobku samorządowym w Sulejowie. – W naszym sztabie pomoc organizowana była dla 18 rodzin. Darczyńcy stanęli na wysokości zadania i nie pozostawili żadnej rodziny bez pomocy. W paczkach znalazła się żywność, chemia gospodarcza, ale był także rower, tablet, węgiel, drewno na opał, kanapa a nawet stół i krzesła – wymienia Anita Kaliszewska, liderka Szlachetnej Paczki Piotrków Trybunalski – Południe. – To jednak nie jedyne dary. Do potrzebujących trafiły tak że voucher na okulary, do apteki oraz talon na kurs stylizacji paznokci – dodaje. W sobotę paczki trafiły do 10 rodzin, niedziela to drugi dzień Weekendu Cudów, wtedy pomoc otrzyma reszta osób które znalazły się w piotrkowskiej bazie.

Piotrkowscy sztab tradycyjnie odwiedził starosta Piotr Wojtysiak. – Wraz ze współpracownikami odwiedzam sztab od wielu lat. Zawsze wspieramy wolontariuszy więc nie mogło być inaczej i w tym roku – powiedział krótko starosta.

Piotrków:

Sulejów:

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!