GminyPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Tegoroczna baza rodzin Szlachetnej Paczki otwarta!

Ten unikatowy ogólnopolski projekt wkracza w decydującą fazę. Od soboty (14.11) można wybierać rodzinę w potrzebie, dla której będzie można przygotować pomoc.

Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

– To wszystko dzieje się także na ziemi piotrkowskiej, gdzie od kilku tygodni wolontariusze przemierzają cały powiat w poszukiwaniu osób potrzebujących pomocy. Już pierwszego dnia kiedy otworzyliśmy bazę, 17 rodzin znalazło swoich darczyńców. Dodatkowo kolejnych 20 czeka na publikację w bazie. Cały czas w mieście i powiecie pracuje 14 wolontariuszy – mówi Ewelina Kumor, liderka rejonu piotrkowskiego w Szlachetnej Paczce. 

Jak wybrać rodzinę? Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl w poszczególnych rejonach będą publikowane opisy historii rodzin czy osób, które zostały zakwalifikowane do projektu i otrzymają szansę na mądrą pomoc.

Paczki dla wybranych rodzin należy dostarczyć 12 lub 13 grudnia do magazynu który w tym roku mieści się przy Wolborskiej 48.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: