GrabicaKultura

Uczyć bawiąc

Źródło: UG Grabica

Dla wszystkich zorganizowanych form działalności artystycznej jednym z podstawowych elementów wspomagających naukę jest integracja grupy i zespołu. Służy temu również możliwość spędzenia ze sobą czasu, nie tyko podczas pracy na próbach, ale też na zabawie. Nauka w obcym miejscu, w nietypowej scenerii, poza znaną salą ćwiczeń, doskonale wpływa na przyswajanie wiedzy. Dlatego też członkowie zespołów „Choberki” oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Grabica, wyjechali na artystyczne warsztaty do Zakopanego. Wycieczka, w której udział wzięło ponad trzydzieści dzieci została sfinansowana z budżetu gminy Grabica oraz wpłat rodziców.

Młodzi artyści w pełni korzystali z uroków miejsca, odbywając spacery doliną Kościeliską, wchodząc na Gubałówkę czy odwiedzając termy w Białce Tatrzańskiej. To tylko kilka atrakcji, jakie czekały na uczestników letnich warsztatów. Młodzi artyści połączyli bowiem odpoczynek z pracą nad nowymi układami i repertuarem. Przez tydzień brali udział w zajęciach indywidualnych oraz wspólnie ćwiczyli. Plan dnia przewidywał treningi dla każdego z zespołów. Był to czas intensywnych ćwiczeń, w efekcie których „Choberki” prowadzone przez Ilonę Osińską nauczyły się nowych układów tanecznych oraz nowych piosenek pod okiem akompaniatora, Sylwestra Ossowskiego. Młodzieżowa Orkiestra Dęta, pod batutą Pana Michała Domagały, pracowała nad poszerzeniem repertuaru instrumentalnego. Pomimo ciężkiej pracy, część czasu poświecono na wzajemną integrację.

Zespoły można podziwiać w trakcie różnych wydarzeń kulturalnych na terenie gminy oraz poza jej granicami. Dzięki pomocy lokalnych władz mają one możliwość nie tylko aktywnie działać, ale także rozwijać się, czerpiąc radość z obcowania z muzyką ludową.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!