Grabica

Dołącz do Choberków!

Źródło: UG Grabica

Śpiew, zabawa i taniec to idealne warunki zaspakajające potrzeby ruchowe i emocjonalne dzieci, dlatego m.in. folklorystyczna grupa Choberki, pod kierownictwem Ilony Osińskiej, odbyła we wrześniu tournée po szkołach na terenie gminy Grabica, zachęcając przy tym do wstąpienia do zespołu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Choberki w nowych strojach i zatańczyć razem z nimi.

Zespół jest ambasadorem kultury gminy Grabica na terenie całego województwa; nastawionym głównie na pielęgnację tradycji tańca, pieśni, muzyki oraz zwyczajów regionu. Organizatorzy starają się sięgać do etnograficznych korzeni, by zaszczepić dzieciom i młodzieży miłość do swojej małej ojczyzny. Mali artyści podczas zajęć trenują zarówno nowe tańce, jak i szlifują repertuar, który prezentują na występach.

Dzieci i młodzież, goniąc za nowinkami techniki, często nie dostrzegają wartości oraz znaczenia tradycji w życiu każdego człowieka, dlatego właśnie jedną z form jej przekazywania są warsztaty tańca ludowego. Młodzi ludzie prezentujący się w Choberkach czerp radość z bycia artystami, a ich występy spotykają się z wielką aprobatą wśród publiczności. 

Organizatorzy zaprasza dzieci z gminy Grabica, w wieku 7-11 lat, które czują, że „im w duszy gra” do wstąpienia do zespołu. Zajęcia odbywają się w środy i piątki, w godzinach 17.30-18.15, w sali Szkoły Podstawowej w Szydłowie. Rodzice nie ponoszą żadnych kosztów związanych z przystąpieniem dziecka do zajęć zespołu.

Drzwi do zespołu stoją otworem przed wszystkimi, którzy mają ochotę występować!

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!