GrabicaKultura

“Choberki” na Przeglądzie zespołów i kapel ludowych w Łęczycy

Folklor i kultura ludowa może być atrakcyjną alternatywą spędzania czasu wolnego przez dzieci. Niesie w sobie nie tylko bogatą i różnorodną treść, ale również buduje tożsamość regionalną i narodową. Pragnąc stworzyć możliwość prezentacji swoich umiejętności, Stowarzyszenie Przyjaciół Dziecięcych
i Młodzieżowych Zespołów Tańca działające przy Domu Kultury w Łęczycy zorganizowało Przegląd Zespołów i Kapel Ludowych. Adresatami były dziecięce i młodzieżowe zespoły tańca ludowego – nie zabrakło na nim również zespołu „Choberki” z Grabicy.

Przegląd nie był formą konkursową, spotkanie było przede wszystkim okazją do zaprezentowania swoich umiejętności, wzajemnego poznania się i wymiany doświadczeń. Przed gośćmi występowali m.in. Kapela Łęczycka, zespół artystyczny Pędziwiatry, zespół Maryśki i Jaśki z Łyncyckigo, zespół pieśni i tańca Anilana, zespół Łęczycanie oraz kapela Ozorkowianie.

Przypomnijmy, dziecięca grupa folklorystyczna Choberki rozpoczęła swoją działalność w 2016 roku, od tego momentu swoimi występami uświetnia imprezy okolicznościowe na terenie Gminy Grabica, jak i poza nią. Młodzi ludzie prezentujący się w tym zespole czerpią radość z bycia artystami, a ich występy spotykają się z aprobatą wśród publiczności. W działalność grupy aktywnie włączają się również rodzice, którzy dbają o stroje, uczestniczą w występach zespołu, tym samym pomagają w rozwijaniu uzdolnień swoich pociech.

Zaangażowanie dzieci, rodziców, akompaniatora – Sylwestra Ossowskiego, oraz nieocenionej instruktorki Ilony Osińskiej pozwoliło stworzyć zespół, który jest chlubą Gminy Grabica.

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close