GrabicaKultura

“Choberki” na Przeglądzie zespołów i kapel ludowych w Łęczycy

Folklor i kultura ludowa może być atrakcyjną alternatywą spędzania czasu wolnego przez dzieci. Niesie w sobie nie tylko bogatą i różnorodną treść, ale również buduje tożsamość regionalną i narodową. Pragnąc stworzyć możliwość prezentacji swoich umiejętności, Stowarzyszenie Przyjaciół Dziecięcych
i Młodzieżowych Zespołów Tańca działające przy Domu Kultury w Łęczycy zorganizowało Przegląd Zespołów i Kapel Ludowych. Adresatami były dziecięce i młodzieżowe zespoły tańca ludowego – nie zabrakło na nim również zespołu „Choberki” z Grabicy.

Przegląd nie był formą konkursową, spotkanie było przede wszystkim okazją do zaprezentowania swoich umiejętności, wzajemnego poznania się i wymiany doświadczeń. Przed gośćmi występowali m.in. Kapela Łęczycka, zespół artystyczny Pędziwiatry, zespół Maryśki i Jaśki z Łyncyckigo, zespół pieśni i tańca Anilana, zespół Łęczycanie oraz kapela Ozorkowianie.

Przypomnijmy, dziecięca grupa folklorystyczna Choberki rozpoczęła swoją działalność w 2016 roku, od tego momentu swoimi występami uświetnia imprezy okolicznościowe na terenie Gminy Grabica, jak i poza nią. Młodzi ludzie prezentujący się w tym zespole czerpią radość z bycia artystami, a ich występy spotykają się z aprobatą wśród publiczności. W działalność grupy aktywnie włączają się również rodzice, którzy dbają o stroje, uczestniczą w występach zespołu, tym samym pomagają w rozwijaniu uzdolnień swoich pociech.

Zaangażowanie dzieci, rodziców, akompaniatora – Sylwestra Ossowskiego, oraz nieocenionej instruktorki Ilony Osińskiej pozwoliło stworzyć zespół, który jest chlubą Gminy Grabica.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x