Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

„Tour de Konstytucja” już dziś na Rynku Trybunalskim. Będą Zbigniew Hołdys i sędzia Igor Tuleya

Na środę (16.06) na Rynku Trybunalskim zaplanowano akcję „Tour de Konstytucja”. Gościem ma być muzyk Zbigniew Hołdys i sędzia Igor Tuleya. Początek spotkania o godzinie 11:00.

Tour de Konstytucja PL wydarzenie dla wszystkich demokratów z udziałem artystów, prawników i osób zaufania społecznego. Obrona praw obywatelskich w świetle ostatnich wydarzeń w tzw. Trybunale Konstytucyjnym, a związanych z honorowym Patronem Tour de Konstytucja – Adamem Bodnarem, RPO VII kadencji – nabrały szczególnego znaczenia. W 2021 roku mija setna rocznica uchwalenia pierwszej pełnej Konstytucji po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.
Uczcimy ją dwumiesięczną podróżą kapsuły z egzemplarzem Konstytucji, a towarzyszyć nam będą ludzie, którzy demokrację mają w sercu.

Celem tego niezwykłego wydarzenia jest popularyzacja zapisów Konstytucji i praktyki ustrojowej wytworzonej przez ponad 20 lat obowiązywania obecnej ustawy zasadniczej. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych. Od kilku lat Polska zmaga się z kryzysem konstytucyjnym. Populistyczne prawicowe rządy, odradzanie się skrajnych ruchów nacjonalistycznych, brak akceptacji dla osób LGBTQ+ oraz łamanie przez obóz władzy podstawowych praw obywatelskich i praw człowieka.

2.6 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: