Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Piotrkowskie obchody święta 3 Maja

Z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, będącej jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski  zapraszamy na uroczyste obchody uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w intencji Ojczyzny (Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej) o godzinie 10:00.

Już tradycyjnie uroczystości rozpoczną się od mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny oraz mieszkańców naszego miasta. Eucharystia rozpocznie się o godzinie 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej (ul. Słowackiego 2) Następnie zebrani przejdą pod tablicę upamiętniającą 125. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wmurowaną w północną ścianę klasztoru oo. Bernardynów, gdzie odbędzie się apel pamięci. Podczas obchodów zostanie nadany sztandar Jednostce Strzeleckiej 1031 im. Obrońców Lwowa oraz odbędzie się defilada pododdziałów strzeleckich oraz klas mundurowych.  

Wydarzeniem towarzyszącym obchodom będzie złożenie uroczystego przyrzeczenia strzeleckiego w Rynku Trybunalskim oraz spacer szlakiem piotrkowskich miejsc związanych z Konstytucją 3 Maja. Start: CIT, ul. Zamurowa 11 godz. 15.00.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
piotrkowianka
piotrkowianka
26 kwietnia, 2024 17:15

Jeszcze kilka dni zostało by odnowić tekst na tablicy – czy nikt ze starych i nowych radnych i decydentów albo dziennikarzy nie widzi że jest we fragmencie nieczytelna? Za PRL gdy nie świętowano 3 Maja pani Henryka Ostaszewska, emerytowana nauczycielka historii fundowała odnowę tablicy ale teraz w wolnej Polsce kasa na to zadanie powinna być w budżecie miasta i odnowa w obowiązkach urzędników ….

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!