Kur(i)atorium jasności

Views: 471

Obowiązująca (jeszcze) Konstytucja z 2 kwietnia 1997 r. w art. 25 ust. 2 stanowi: „Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym”.

Tymczasem do wszystkich szkół i placówek podległych piotrkowskiej Delegaturze łódzkiego Kuratorium Oświaty, które są jedną z najbardziej wyrazistych emanacji władz publicznych, spłynęły życzenia z okazji „Świąt Zmartwychwstania Pańskiego”. Podpisany pod nimi dyrektor i pracownicy Delegatury zdeklarowali, że „żyjąc w postawie wdzięczności człowiek staje się jasny w swoim wnętrzu i jasnością tą promienieje wokół siebie”. Amen.

 

 

 

 

Komentarzy: 5

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. I jak się czują dzieci innych wyznań czy ateiści?! Wszystkich piotrkowskich jednostek oświatowych to dotyczy…. by nie łamać konstytucji wystarczy napisać np. enigmatyczne “Wesołych Świąt!”
    A gazeta to sobie może nawet bez srebrników życzyć co chce 😉 Prywatnemu wolno 🙂

  2. Dyrektorzy szkół winni być wdzięczni, iż Kuratorium Oświaty przesyła tylko życzenia. Sprawa byłaby bardziej skomplikowana, gdyby do szkół przysłano osobistych emisariuszy w postaci panów w czerni lub purpurze. Trzeba wiedzieć, że za tak “osobiste” życzenia trzeba by było niewspółmiernie drożej zapłacić.