Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Bombki z napisem „Konstytucja” na miejskiej choince

Bombki z napisem „Konstytucja” i „Wolne sądy” powiesili w sobotę na miejskiej choince Obywatele RP i działacze PO.  – Powiesiliśmy je tu specjalnie, bo po sąsiedzku jest biuro poselskie PiS. Przypominamy rządzącym, że Konstytucja nadal obowiązuje – mówili działacze społeczni. 

– Chcieliśmy jeszcze przed świętami powiesić bombki z napisem „Konstytucja” i „Wolne sądy”, właśnie tutaj przed biurem Prawa i Sprawiedliwości, żeby mieli je na oku, i by pamiętali, że Konstytucja w kraju jest najważniejszym prawem, i żeby z niej korzystali, a nie wciąż ją łamali – powiedział Andrzej Wiśniewski. – Konstytucja cały czas obowiązuje – pamiętajcie o tym państwo rządzący z PiS – przypominała Małgorzata Pingot.

– Wolne sądy jeszcze istnieją, ale cała akcja zastraszania sędziów i wzywania ich przed Komisję Dyscyplinarną, po to żeby pokazać im, że nie mogą w sposób niezawisły orzekać, że sądy nie są niezależne, tylko że są zależne od tej władzy. Prokuratura podporządkowana jest panu Ziobrze i wiemy jak są umarzane różne postępowania. Dlatego w Piotrkowie ubraliśmy choinkę w napis, który w życiu praworządnego państwa jest jednym z najważniejszych – powiedziała w rozmowie z nami Elżbieta Radziszewska, posłanka Platformy Obywatelskiej.

 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: