Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Trwa 34. zbiórka na ratowanie zabytkowych nagrobków

Podczas dwóch dni zbiórki, do puszek Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego wrzucono nieco ponad 4,5 tysiąca złotych. – Zachęcamy do czynnego udziału w kweście jeszcze dziś i w poniedziałek – namawia Michał Rżanek, wiceprezes TPPT.

– Zbiórka trwać będzie jeszcze dziś do godziny 16:00 – oraz w poniedziałek (01.11) w godz. 09:00 do 17:00. Nasze puszki ustawione będą przy większości bram do piotrkowskich cmentarzy. Zachęcamy do czynnego udziału w kweście. Jeśli nie mogą państwo wesprzeć nas osobiście, zachęcam do pomocy w formie przelewu bankowego – powiedział Michał Rżanek, wiceprezes Towarzystwa.

– Widać zainteresowanie zbiórką. Mieszkańcy którzy jeszcze dziś porządkują groby albo odwiedzają swoich bliskich by zapalić znicz, zatrzymują się by przeczytać nasz baner, wziąć ulotkę i wrzucić drobne pieniądze do puszki. – powiedziała radna Wiesława Olejnik.

– Odwiedzający cmentarze zwracają uwagę na zbiórkę. Przypomnę, że to już 34. kwesta. Podejrzewam, że ci którzy wspierają akcję doskonale znają jej cel i pomagają każdego roku. Mam nadzieję, że po zakończeniu zbiórki, wieczorem 1 listopada okaże się, że osiągnęliśmy kolejny rekord. – dodała Dorota Cudzich, szefowa Powiatowego Urzędu Pracy

– Wspólnie z posłem Cezarym Grabarczykiem kwestujemy każdego roku, wyjątkiem była zeszłoroczna zbiórka która ze względu na pandemię odbyła się tylko w internecie. Nie trzeba nas namawiać do tego by stanąć z puszką, bowiem cenimy działalność Towarzystwa które dba o historię naszego miasta i chętnie ją wspieramy. – powiedziała działaczka społeczna Małgorzata Pingot.

– Pierwszy raz zwrócono się do mnie z zapytaniem czy nie chciałbym wziąć udział w kweście na rzecz Piotrkowski zabytków. Nie zastanawiałem się nawet chwili. W jednej minucie odesłałem email zwrotny z potwierdzeniem, że tak chciałbym wziąć udział w kweście. Wyznaczyłem sobie 2 dni – dzisiaj i 1 listopada. Chcę kwestować bo to jest nasza historia, bo stary cmentarz ma mogiły piotrkowian którzy mieszkali tutaj, żyli i tworzyli historię tego miasta. Są tam mogiły wielu narodowości – oprócz polskich są także niemieckie i rosyjskie. Świadczy o wielokulturowości Piotrkowa, a pamięć o naszych przodkach, pozwala im żyć dalej, bo dopóki pamiętamy o nich, oni żyją – powiedział radny Dariusz Cecotka.

Osoby deklarujące wsparcie finansowe dla akcji Towarzystwa, a nie mogą wrzucić pieniędzy do puszek, mogą dokonać przelewu na konto Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego – konto Bank PKO BP S.A. 07 1020 3916 0000 0602 0100 0371 – z dopiskiem „XXXIV KWESTA – 2021”.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!