Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Platforma Obywatelska zaprezentowała kandydatów do Sejmu

Platforma Obywatelska zaprezentowała swoją listę kandydatów do Sejmu. Przypomnijmy, że otwiera ją Bogusław Wołoszański. To pochodzący z Piotrkowa historyk i dziennikarz. – Mam nadzieję, że wspólnie odbudujemy Piotrków koronny – mówił podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami. 

Działacze Platformy spotkali się z dziennikarzami i sympatykami w sercu miasta – w Rynku Trybunalskim i tutaj zaprezentowali swoich kandydatów. Przypomnijmy, że listę otwiera Bogusław Wołoszański.

– Patrzmy w przyszłość i postarajmy się odbudować wielkość Piotrkowa, bo przecież Piotrków jest wielkim miastem o wielkiej historii, jest przecież miastem trybunalskim i liczę na to, że do tych najpiękniejszych czasów Piotrkowa wrócimy – mówił Bogusław Wołoszański. – Liczę oczywiście na państwa pomoc, a ja będę starał się zrobić wszystko, żeby tak się stało. Bardzo państwu dziękuję za to, że przyszliście, sygnalizując, że chcecie mnie wspierać w tym bardzo trudnym dziele. Liczę także, że Piotrków będzie znowu trybunalski koronny – dodał kandydat Platformy.  

Na drugim biegunie listy z okręgu 10. jest Juliusz Wiernicki.

– Pan Wołoszański otwiera listę, a ja mam przyjemność ją zamykać. Po tych pięknych słowach o tym jak chcemy zmienić Piotrków, jestem przekonany, że w takiej drużynie, zrobimy to! Nie tylko Piotrków będzie z powrotem piękny, ale centrum Polski, w którym mieszkamy, odzyska swoją świetność i wyrwiemy je wreszcie z rąk Prawa i Sprawiedliwości – mówił Juliusz Wiernicki.  

Na piotrkowskiej liście PO do Sejmu jest w sumie 18 kandydatów. 8 z nich, to kobiety. Jedną z nich jest Małgorzata Pingot.

Jestem Piotrkowianką od urodzenia. Stanęłam do boju po to, żeby zwyciężyć nad złem które rozpanoszyło się w naszym kraju. Chcę zwyciężyć z ludźmi którzy łamią konstytucję, którzy łamią sędziów, którzy łamią kobiety, którzy przyczyniają się do ich śmierci. Jestem przeciwniczką zła i będę zawsze walczyła o prawa kobiet, o konstytucję, o wolne sądy, o to co jest najważniejsze, o prawa podstawowe ludzi którzy mieszkają w naszym kraju. Chciała bym mieszkań w szczęśliwym i pięknym kraju, wśród uśmiechniętych mądrych miłych ludzi, a nie wśród osób które napawają się hejtem i nienawiścią – mówiła Małgorzata Pingot.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 10 (Piotrków Trybunalski)

 1. Bogusław Wołoszański
 2. Magdalena Spólnicka
 3. Adrian Witczak
 4. Małgorzata Pingot
 5. Arkadiusz Rożniatowski
 6. Justyna Kulig (Nowoczesna)
 7. Karolina Łukasiewicz
 8. Piotr Tokarski
 9. Piotr Łyżeń
 10. Ewa Radziewicz (Inicjatywa Polska)
 11. Katarzyna Menke
 12. Andrzej Bednarek
 13. Marlena Wężyk-Głowacka
 14. Piotr Laszczyk
 15. Leszek Akusiński
 16. Renata Siedlecka
 17. Paweł Zięba
 18. Juliusz Wiernicki
3.5 6 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!