Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Sztab Kryzysowy ponownie o budowie A1

W starostwo odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak. Tematem spotkania były prognozowane zagrożenia dla ruchu drogowego wynikające z budowy autostrady A1, oraz zapewnienie bezpieczeństwa na drogach lokalnych.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, straży pożarnej oraz ITD, a także wykonawców budowy odcinka A – firmy BUDIMEX S.A. Podczas spotkania poruszono kwestie tymczasowej organizacji ruchu podczas budowy autostrady A1 oraz prognozowanych utrudnień z perspektywy mieszkańców oraz służb.

Szczególnym wyzwaniem może okazać się wydłużenie czasu dojazdu służb ratunkowych, a także znaczne zwiększenie ruchu na drogach alternatywnych dla autostrady A1. Starosta Powiatu Piotrkowskiego podkreślił, że kluczową rolę odgrywać będzie wzajemne przekazywanie informacji pomiędzy wykonawcami, służbami oraz przedstawicielami Referatu Zarządzania Kryzysowego.

Starosta Piotr Wojtysiak wraz z samorządowcami z terenu powiatu, zwrócił również uwagę na konieczność spotkania się z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jaromir
jaromir
17 listopada, 2019 12:38

Na etapie projektowania to nikt się nie odezwie bo nie potrafi ale jak budowa w toku to mędrców mnoży się niemiłosiernie najlepiej żeby sami wystąpili w roli kierowników budowy to wtedy by się OKAZAŁO CO BY SIĘ DZIAŁO.

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x