GminyGrabicaMoszczenicaWażne wiadomościWydarzenia

Autostradą A1 pod prąd! Interwencja zakończyła się… pouczeniem – FILM, ZDJĘCIA

W internecie pojawił się film, na którym widać jak kierujący osobowym volkswagenem jedzie autostradą A1 pod prąd. Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu pomiędzy Piotrkowem a Łodzią. Policję alarmowali inni kierowcy. Dyżurny piotrkowskiej jednostki natychmiast wysłał na miejsce patrol, a ten po zatrzymaniu kierowcy podjął interwencję, która zakończyła się… jedynie pouczeniem. Niestety policja nie zdradza, czym kierująca osobówką przekonała mundurowych, że uniknęła mandatu. Dopiero kiedy w sieci pojawiło się nagranie z pirackiej eskapady, funkcjonariusze zmienili swoją decyzję.

W serwisie czytamy: „Film z czwartku 7.12 droga A1 na pasie w kierunku Łodzi 4km od Piotrkowa Trybunalskiego. Pojazd marki VW Passat CC jechał pasem awaryjnym w przeciwnym kierunku do kierunku jazdy.”. Na filmie widać także pikietaż drogi, to 342 km autostrady czyli okolice Dołów Brzeskich i granica gmin Moszczenica oraz Grabica. Na szczęście nie doszło do wypadku.

– Funkcjonariusze będący na miejscu, biorąc pod uwagę okoliczności tego zdarzenia przedstawione przez kierującą, podjęli decyzję by zakończyć interwencję pouczając ją. Natomiast w świecie dowodów, to jest nagranie które pojawiło się w mediach, a do którego policjanci na miejscu nie mieli dostępu, uznano iż zastosowane pouczenie było niewystarczające. W związku z powyższym, podjęto decyzję o wszczęciu czynności wyjaśniających w tej sprawie – mówi st. post. Edyta Daroch.

Ustawodawca w taryfikatorze mandatów za „jazdę autostradą lub drogą ekspresową w kierunku przeciwnym niż wynikający z ustawy lub znaków drogowych” przewidział karę w wysokości 2 tysięcy złotych oraz 15 punktów karnych.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czesław
Czesław
11 grudnia, 2023 10:31

A jak to się zakończyło? Podobno kierowcę pouczyli. Możecie napisać/zadzwonić do KMP w Piotrkowie i coś więcej na ten temat napisac?

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!